Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat zapewni pojemność dla nowej platformy DTH Afghanistan Broadcasting System

Komunikat prasowy   •   Lut 14, 2019 18:23 CET

Nowe zasoby umożliwią ABS rozszerzenie pokrycia DTT, które obejmie terytorium całego Afganistanu

Paryż, 14 lutego 2019 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) i Afgański System Nadawczy (Afghanistan Broadcasting System, ABS) zawarli długoterminowy kontrakt, dotyczący pojemności wideo na satelicie EUTELSAT 53A.

ABS wykorzysta zasoby pasma Ku satelity EUTELSAT 53A nad Azją Środkową, celem zapewnienia ogólnokrajowego pokrycia i uruchomienia nowej platformy usług DTH, Oqaab HD+. W ciągu kolejnych miesięcy, platforma ta zostanie wzbogacona o ofertę krajowych i najlepszych kanałów międzynarodowych. Nowa pojemność umożliwi również rozszerzenie zasięgu sieci DTT, dostępnej obecnie w Kabulu, o inne afgańskie prowincje, poprzez zasilenie sieciowych stacji czołowych.

Andi Wilmers, dyrektor ds. operacyjnych ABS, powiedział: „Dzięki nowemu teleportowi w Kabulu zapewniamy lokalnym, afgańskim nadawcom lepszą jakość sygnału na konkurencyjnych warunkach. Zasoby Eutelsat nad Afganistanem zapewniają sygnał odpowiedniej mocy, dzięki czemu mieszkańcy mogą odbierać wszystkie kanały, nawet przy użyciu anteny o średnicy 45cm. W roku 2019 wzbogacimy naszą ofertę o usługi VoD i inne produkty dostępne dla odbiorców w całym kraju.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. Reklamy i Rozwoju, dodał: „Cieszymy się z możliwości wsparcia ABS w urozmaicaniu krajowego środowiska usług TV. Niniejsza umowa umacnia naszą pozycję w Afganistanie, gdzie jesteśmy obecni już od roku 2014, współpracując z Ministerstwem Łączności w sektorze transmisji danych. Podkreśla ona również możliwości satelitów w zakresie zapewniania natychmiastowego i wszechobecnego pokrycia, a także większe możliwości rozwoju dla rynków wideo.”

O Afghanistan Broadcasting System

Założona w 2013 roku, Afghanistan Broadcasting System (ABS) to jedyna licencjonowana afgańska spółka świadcząca usługi telewizji cyfrowej (DTV) w Afganistanie, umożliwiająca nakazane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), przejście z nadawania analogowego na cyfrowe. Siedziba firmy znajduje się w Kabulu, natomiast na wprowadzeniu sieci DTT i usług DTH skupią się jej filie regionalne. Na łamach platformy Oqaab, ABS oferuje mieszankę lokalnych kanałów afgańskich oraz najlepszych kanałów międzynarodowych, na obszarach, które dotychczas nie były objęte zasięgiem sieci naziemnych.


Dział prasowy
Ahad Niran

Tel: + 93 791 300 903

sahad@abs.af

Więcej informacji na: www.abs.af

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Eutelsat Communications to spółka uwzględniona na liście paryskiej giełdy Euronext (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com   
Christina Darvasi Tel.: + 52 55 2629 5847 christina.darvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.