Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat zaangażowany w sprawy Télécoms Sans Frontières

Komunikat prasowy   •   Sie 30, 2016 10:14 CEST

Paryż, 30 sierpnia 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), jeden z wiodących operatorów satelitarnych na świecie, i Télécoms Sans Frontières (TSF), wyjątkowa organizacja pozarządowa, specjalizująca się w łączności awaryjnej, odnowili umowę o współpracy, zawartą w roku 2007. Warunki nowej umowy zostały omówione dzisiaj w paryskiej siedzibie Eutelsat, a strony reprezentowali: dyrektor generalny Eutelsat, Rodolphe Belmer, prezes TSF, Jean-François Cazenave oraz dyrektor TSF, Monique Lanne-Petit.

TSF: aktywni w ponad 70 krajach dla ponad 800 organizacji humanitarnych

TSF to organizacja pozarządowa, umożliwiająca łączność w sytuacjach awaryjnych, kiedy sieci naziemne są nieaktywne, a także zapewniająca łączność w lokalizacjach ekstremalnie odległych. Organizacja posiada filie w Meksyku i Tajlandii, a jej siedziba główna znajduje się we francuskim Pau. Wykorzystując najnowsze technologie satelitarne, TSF wkracza do akcji w ciągu 24 godzin od początku sytuacji kryzysowej, niezależnie od jej lokalizacji, rozlokowując swe centra komunikacyjne oraz wyposażenie IT niezbędne jednostkom kryzysowym. Od początku swej działalności w 1998 roku, TSF interweniowała w ponad 70 krajach, wspierając pracę ponad 800 organizacji humanitarnych.

10 lat współpracy

Pielęgnowane przez Eutelsat przez niemal 10 lat, partnerstwo o solidnych podstawach umożliwia TSF pozyskanie zasobów satelitarnych i technologii na światowym poziomie, celem stworzenia prężnej i dostępnej w trybie natychmiastowym, łączności na obszarach wymagających pomocy w przypadku katastrofy.

Wsparcie Eutelsat dla misji TSF nasiliło się wraz z kryzysem migracyjnym w Europie i na Bliskim Wschodzie. Ponieważ organizacje humanitarne pracujące w terenie, włączając Save the Children, UNICEF, Médecins Sans Frontières i Oxfam, wykazały wzmożone zapotrzebowanie na usługi łączności, w siedmiu centrach pomocy uchodźcom, w Grecji, Serbii i Macedonii, rozlokowano 12 anten satelitarnych. Szerokopasmowe terminale satelitarne, które są z łatwością transportowane drogą powietrzną i uruchamiane wciągu zaledwie kilku minut, umożliwiły bardziej efektywną wymianę informacji między organizacjami pozarządowymi, a także ulepszoną współpracę z udziałowcami z dalszych terenów.

O Telecoms sans Frontières

Założona w 1998 roku, Telecoms sans Frontières to wiodąca organizacja pozarządowa, specjalizująca się w łączności awaryjnej i nowych technologiach na potrzeby akcji humanitarnych. TSF wysyła swych specjalistów z siedziby głównej, bądź jednej z filii regionalnych, w ciągu niespełna 24 godzin od otrzymania informacji o sytuacji kryzysowej. Głównym celem organizacji jest zapewnianie dostępu do informacji tym, którzy zostali dotknięci kryzysem, włączając zarówno uchodźców, jak i ofiary klęsk żywiołowych. Ponadto, organizacja zajmuje się łączeniem rodzin poprzez łączność internetową, bądź na podstawie klauzuli pierwszeństwa głosu (priority voice). W centrum kryzysu, zespoły TSF instalują także awaryjne centra łączności dla agencji pomocy, które poprawiają koordynację akcji, zapewniając wsparcie organizacjom, agencjom ONZ oraz władzom lokalnym dostęp do internetu, linii telefonicznych, a także pomoc techniczną. Telecoms sans Frontières jest częścią grupy łączności awaryjnej przy ONZ (ETC) oraz partnerem biura ONZ ds. koordynacji akcjami humanitarnymi (OCHA). Dodatkowo, TSF jest członkiem opiniodawczym grupy roboczej ONZ ds. łączności awaryjnej (WGET), a także dyrektora generalnego pomocy humanitarnej i ochrony cywilnej Komisji Europejskiej (ECHO). W ramach współpracy z powyższymi, TSF jest organizacją regularnie wzywaną do szkolenia międzynarodowych agencji pomocy w zakresie używania łączności awaryjnej na potrzeby akcji humanitarnych.

Więcej o TSF na: tsfi.org

tel: +33 5 59 84 43 60

communication@tsfi.org

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.