Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat zaangażowany przez Europejski Organ Nadzoru GNSS (GSA), celem zapewnienia ładunku i usług związanych z systemem EGNOS kolejnej generacji

Komunikat prasowy   •   Mar 06, 2017 10:29 CET

Paryż, Waszyngton D.C., 6 marca 2017 - Europejski Organ Nadzoru Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej, zwany również Organem Nadzoru GNSS (GSA), wybrał Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), celem rozwoju, integracji, a także eksploatacji ładunku EGNOS kolejnej generacji. Ładunek ten ma zostać umieszczony na jednym z satelitów Eutelsat, którego wyniesienie nastąpi w niedalekiej przyszłości.

Wartość wieloletniego kontraktu, zawartego między Eutelsat a GSA, szacuje się na 102 mln Euro. Obejmie on wszystkie etapy przygotowań, włącznie z ulokowaniem ładunku EGNOS GEO-3 na satelicie EUTELSAT 5 West B, którego wyniesienie planowane jest na koniec roku 2018. Począwszy od roku 2019, nowy ładunek będzie służył przez 15 kolejnych lat, a jego zadaniem będzie zasilenie pojemności obecnego ładunku EGNOS.

Dzięki ładunkowi EGNOS, Eutelsat wciąż optymalizuje satelitę EUTELSAT 5 West B, który w październiku 2016 został zamówiony u Airbus Defence and Space i Orbital ATK, zgodnie z zasadą design-to-cost, mającą na celu optymalizację proporcji jakości do ceny. Airbus Defence and Space zajmie się budową komercyjnego ładunku satelitarnego w paśmie Ku oraz ładunku EGNOS, podczas gdy Orbital ATK wyprodukuje platformę.

Więcej o EGNOS

EGNOS, Europejski Organ Nadzoru Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej, zwany również Organem Nadzoru GNSS (GSA), to pewnego rodzaju usługa uzupełniająca do systemu nawigacji satelitarnej (GPS), mająca na celu zwiększanie dokładności i wiarygodności informacji o położeniu. EGNOS zapewnia również istotną funkcję integralności w zakresie ciągłości i dostępności sygnału, co jest niezwykle ważne w przypadku lotnictwa, gdzie usługa GNSS nie jest wystarczająca. Postawione przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) wymagania na kluczowych etapach lotu, takich jak podejście końcowe, zostały spełnione dopiero przy wykorzystaniu systemu EGNOS, dostępnego w lotnictwie cywilnym od roku 2011, uzupełniającego systemy, takie jak GPS, czy Galileo. GSA jest odpowiedzialny za eksploatację systemu EGNOS od roku 2014.

Jak to działa?

Ładunek EGNOS GEO-3 na satelicie EUTELSAT 5 West B pomieści dwa transpondery pasma L, które będą rozszerzeniem, bądź pokryciem dla komunikatów GNSS. Dane uzyskane dzięki pomiarom GNSS, odebrane przez połączone sieci naziemne ośrodków nawigacyjnych w Europie, będą przesyłane do centralnego ośrodka informatycznego, skąd po wkalkulowaniu komunikatów o integralności i korekcji różnicowej, przy wykorzystaniu satelity EUTELSAT 5 West B, trafią do odbiorców. Nowy ładunek będzie pierwszym krokiem w kierunku rozwoju kolejnej generacji systemu EGNOS, EGNOS V3. Nowa generacja, będąca uzupełnieniem zarówno systemu Galileo, jak i GPS, ma zostać wprowadzona przed rokiem 2022. EGNOS V3 zapewni wyższy poziom wydajności i stabilności niż obecne usługi EGNOS, co spełni wciąż rosnące wymagania rynku w zakresie tych usług.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.