Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat wspiera akcję „Okulary za Dolara” w Brazylii

Komunikat prasowy   •   Gru 24, 2015 10:10 CET

Sao Paulo, Paryż, 24 grudnia 2015 - Eutelsat zdecydował się na wsparcie projektu organizacji non-profit, Renovatio, mający na celu zapewnienie mieszkańcom brazylijskich terenów wiejskich okularów do czytania w możliwie najniższej cenie.

Okulary za Dolara (One Dollar Glasses) to utworzone w roku 2012, niemieckie stowarzyszenie ukierunkowane na jeden cel: zapewnienie okularów 150 milionom ludzi z wadami wzroku, których dzienny budżet to jeden dolar lub mniej. Założyciel stowarzyszenia, Martin Aufmuth, opracował wyjątkowe rozwiązanie: okulary, których koszt nie przekracza jednego dolara, czyli oprawki wykonane z elastycznej stali sprężynowej oraz soczewki z prefabrykatów, które mogą być wytwarzane lokalnie, przy użyciu prostych w obsłudze maszyn.

W obliczu wzmożonej aktywności firmy w Ameryce Łacińskiej oraz planów na umożliwienie jej mieszkańcom lepszego dostępu do łączności internetowej i usług wideo, wsparcie prowadzonej w regionie inicjatywy „Okulary za Dolara” było dla Eutelsat krokiem całkowicie naturalnym. W ramach programu organizacji Renovatio, prowadzonego głównie w Brazylii pod nazwą VerBem (w języku portugalskim „Dobre widzenie”), ludności z terenów wiejskich ofiarowano już blisko 700 par okularów. Program obejmuje transport autobusowy ludności z najgorzej usytuowanych terenów w stanach Sao Paulo i Rio de Janeiro, a także współpracę z trzema klinikami optycznymi i brazylijskimi szkołami medycznymi. Dzięki temu, każdego dnia ponad 200 osób może usłyszeć diagnozę oraz otrzyma

właściwą pomoc lekarską.

Sprawa jest prosta, a rozwiązanie natychmiastowe - zarówno dorośli, jak i dzieci z wadami wzroku mogą natychmiast nabyć Okulary za Dolara. Ten przełomowy projekt umożliwia dzieciom rozwój w nauce, a dorosłym łatwiejszą integrację w środowisku pracy i ogólną poprawę jakości życia.

Więcej o Renovatio

http://www.renovatio.org.br/

Renovatio to organizacja non-profit, która wykorzystuje w Brazylii technologię One Dollar Glasses (Okulary za Dolara) w ramach inicjatywy VerBem. Przy produkcji okularów organizacja skupia pracowników z grup słabszych społecznie, takich, jak bezdomni, więźniowie, czy uchodźcy.

Więcej o One Dollar Glasses

http://www.onedollarglasses.org/

Stowarzyszenie One Dollar Glasses zostało nagrodzone w międzynarodowym plebiscycie Tech Award w listopadzie 2015. Plebiscyt ten wyłania innowatorów z całego świata, którzy wykorzystując technologię, stawiają czoła najpilniejszym potrzebom ludzkości.

Zobaczdrogę Martina Aufmutha do One Dollar Glasses oraz jego najświeższe osiągnięcia.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.