Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat uruchamia zintegrowaną, satelitarną usługę łączności IoT

Komunikat prasowy   •   Paź 28, 2019 13:19 CET

Paryż, 28 października 2019 - W przeddzień odbywającego się w Barcelonie IOT Solutions World Congress, Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza uruchomienie pionierskiej, satelitarnej usługi łączności IoT, Eutelsat IoT FIRST.

W następstwie zaprezentowanej ostatnio przez Eutelsat konstelacji nanosatelitów Niskiej Orbity Okołoziemskiej, ELO, dedykowanej IoT, Eutelsat podejmuje kolejne kroki w kierunku zajęcia pozycji lidera w zakresie IoT. Eutelsat IoT FIRST to w pełni zintegrowana usługa łączności IoT, działająca w pasmie Ku satelitów geostacjonarnych Eutelsat. Docelowi odbiorcy usługi to wybrani dostawcy usług satelitarnych, operatorzy telekomunikacyjni oraz dostawcy usług IoT. W przedziale cenowym z poziomu usług łączności IoT opartych o sieci komórkowe, Eutelsat IoT FIRST integruje terminale satelitarne, segmenty kosmiczne i naziemne w pakiety ramowych usług bazujących na API.

Dzięki nowej usłudze, Eutelsat stawia czoła kolejnym wyzwaniom w zakresie łączności w różnorodnych gałęziach przemysłu, takich, jak: handel, bankowość i bezpieczeństwo, energetyka, górnictwo, czy rolnictwo, w których szuka się wydajnych cenowo, niezawodnych rozwiązań IoT, celem połączenia obiektów, niezależnie od ich lokalizacji. Eutelsat IoT FIRST to również usługa dosyłowa IoT, umożliwiająca operatorom telekomunikacyjnym łączenie stacji bazowych IoT i bramek z siecią bazową. Koncentrując się obecnie na obiektach stałych, w przyszłym roku Eutelsat planuje rozszerzenie swojego portfolio usług IoT o łączność dla obiektów mobilnych.

Infrastruktura naziemna skonstruowana dla Eutelsat IoT FIRST składa się z sieci centrów IoT, rozlokowanych w teleportach na całym globie. Centra te monitorowane są 24/7 przez włoski zespół Eutelsat z Turynu.

Luis Jimenez-Tunon, wiceprezes wykonawczy Grupy ds. transmisji danych, powiedział: „Niezawodność i nieograniczony zasięg tego satelity oznacza, iż odegra on integralną rolę w sektorze usług IoT. Z przyjemnością uruchamiam „Eutelsat IoT FIRST,” pionierską usługę tego rodzaju, a zarazem inauguracyjne rozwiązanie Eutelsat na ambitnej mapie IoT.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.