Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat ujawnia wyniki nowych badań konsumenckich traktujących o jakości Ultra HD oraz dane dotyczące rosnącej w zaskakującym tempie sprzedaży ekranów na kluczowych rynkach TV

Komunikat prasowy   •   Wrz 11, 2015 09:31 CEST

Gotowość rynku Ultra HD zaprezentowana na targach IBC 2015

Amsterdam, Paryż, 11 września 2015 – konsumenci kluczowych rynków telewizyjnych Europy gotowi są na doświadczenie jakości Ultra HD, a zarazem na pokrycie kosztów związanych z zapleczem technicznym i nadawaną treścią.

Na konferencji prasowej targów IBC w Amsterdamie Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) zaprezentował sytuację na rynku Ultra HD. Sprawozdanie oparte zostało o wyniki nowych badań konsumenckich dotyczących jakości, przeprowadzonych dla Eutelsat przez TNS, firmę specjalizującą się w badaniach rynku. Eutelsat powołał się również na najświeższe dane koncernu GfK dotyczące sprzedaży ekranów Ultra HD.

Eutelsat bada świadomość konsumentów oraz ich apetyt na doświadczenia Ultra HD, po to, by wesprzeć klientów z sektora nadawczego, jako że to oni zajmują się ustalaniem modeli biznesowych i odpowiedniego czasu na rozwój treści Ultra HD,” powiedział Markus Fritz, dyrektor Eutelsat do spraw marketingu i rozwoju. „Świat jest gotowy na przyjęcie Ultra HD, jako kolejnego, wielkiego sukcesu telewizji, a Eutelsat, będąc czołowym dostawcą technologii satelitarnej, jest gotowy na wspieranie swoich klientów w poznawaniu nowych odbiorców.”

Super kontrast: rozdzielczość jest wręcz szalona”

Badania rynku pod względem jakości poprowadzone zostały dwuetapowo we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Rosji i Turcji. Pierwszy etap przeprowadzono w listopadzie 2014, drugi natomiast w czerwcu 2015. Celem badań była konfrontacja odbiorców pay-TV oraz widzów programów FTA z treścią w jakości Ultra HD, bez wcześniejszej zapowiedzi, a następnie zebranie ich opinii.

Wyniki pokazują podobne trendy, niezależnie od badanego rynku. Wśród wyjątkowych korzyści badani wymienili ostrość, głębię i żywe kolory obrazu, a w konsekwencji wyrazili chęć wnoszenia comiesięcznej opłaty w wysokości 10 Euro, by móc doświadczać tego w domach. Sugerowany próg inwestycji w nowe zestawy TV z ekranami do 50" wyniósł między 1 a 3 tysiące Euro. Podczas gdy użytkownicy pay-TV okazali silne zainteresowanie wprowadzeniem kanałów Ultra HD, odbiorcy programów FTA wyrazili chęć oglądania ich w usłudze VOD, a także w okazjonalnych ofertach.

2020: ponad 70% ekranów sprzedawanych w Europie będzie w jakości Ultra HD

Eutelsat zaprezentował również nowe prognozy koncernu GfK, dotyczące sprzedaży w najbliższych 6 miesiącach oraz nadchodzących 5 latach. GfK przewiduje dwustuprocentowy wzrost sprzedaży ekranów Ultra HD od czerwca do grudnia 2015. Oczekuje się, że do końca roku sprzedaż sięgnie 5 milionów (3,6 mln w Europie Zachodniej, 700 000 w Europie Wschodniej i 600 000 na Bliskim Wschodzie), co daje 9,3-procentowy udział w ogólnej sprzedaży odbiorników TV na 21 kluczowych rynkach w tych regionach. Wynikiem tego, technologia będzie potencjalnie obecna w 6,2 milionów domów.

GfK prognozuje również, iż w 2020 roku ekrany Ultra HD będą stanowiły ponad 70% sprzedawanych ekranów w całej Europie i niemal 60% na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Roczna sprzedaż ekranów na tych rynkach ma do tego czasu sięgnąć 37 milionów.

Odwiedź nas na targach IBC:

Stoisko Eutelsat: Hala 1, D59

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 37 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.