Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat uhonorowany przez SSPI nagrodą Better Satellite World za wkład w Kartę Łączności Kryzysowej

Komunikat prasowy   •   Gru 04, 2018 12:50 CET

Zasoby satelitarne i zaplecze technologiczne Eutelsat wsparciem dla reagowania kryzysowego na całym świecie

Londyn, Paryż, 4 grudnia 2018 - Organizacja Space & Satellite Professionals International przedstawiła wczoraj sygnatariuszy Karty Łączności Kryzysowej, a wśród nich Eutelsat, który podczas ceremonii w Londynie uhonorowany został nagrodą Better Satellite World (Lepszy Świat Satelitarny). Przyznawana raz do roku, nagroda ta jest uznaniem za wkład przemysłu satelitarnego w światową gospodarkę, bezpieczeństwo, rozwój, a także sektory rządowe i zdrowotne.

Karta Łączności Kryzysowej została podpisana pod koniec roku 2015, pomiędzy Globalnym Forum VSAT (GVF), Stowarzyszeniem Operatorów Satelitarnych EMEA (ESOA), Biurem Koordynacji Spraw Humanitarnych ONZ (OCHA) i siecią ETC, dostawcą telekomunikacji awaryjnej. Celem inicjatywy było wsparcie organizacji humanitarnych poprzez zwiększenie ich dostępu do niezbędnej łączności satelitarnej, podczas gdy sieci naziemne są uszkodzone, bądź przeładowane w następstwie katastrofy. Działania rozpoczęły się w maju tego roku wraz z podpisaniem umów o wkład ze Światowym Programem Żywnościowym ONZ (WFP) w imieniu ETC.

W kontekście Karty, Eutelsat powierza wcześniej przeznaczone pasma na czterech ze swoich satelitów1 o globalnym zasięgu, uzupełniane przez gotowe do użycia, naziemne zestawy satelitarne, umożliwiając tym samym łączność awaryjną w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce w ciągu 24 godzin od wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Simon Gray, wiceprezes Eutelsat ds.humanitarnych, skomentował: „To zaszczyt otrzymać tę nagrodę jako sygnatariusze Karty Łączności Kryzysowej. Wytrzymałość, a zarazem prędkość zastosowania rozwiązań satelitarnych plasują nasz przemysł na wyjątkowej pozycji w niesieniu pomocy. Jesteśmy dumni będąc pierwszym sektorem przemysłu, który podjął wspólny wysiłek, celem wypracowania standardów w reakcji kryzysowej na skalę globalną.”

1 EUTELSAT 10A, EUTELSAT 21B, EUTELSAT 70B i EUTELSAT 65 West A

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Jessica Whyte Tel: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com

Christina Darvasi Tel: +52 55 2629 5847 cdarvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.