Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat prezentuje kluczowe trendy UHD na targach MIPCOM

Komunikat prasowy   •   Paź 05, 2015 06:40 CEST

Cannes, Paryż, 5 października 2015 - Ponieważ nadawcy produkują treści w najlepszej jakości na coraz większą skalę, dostarczając widzom jeszcze bardziej atrakcyjnych wrażeń, branża telewizyjna zmienia się w zaskakującym tempie. Z uwagi na formowanie się całego przemysłu w kierunku przyjęcia technologii ULTRA HD (UHD TV), nowego punktu odniesienia w zakresie jakości nadawania, przy okazji targów MIPCOM, Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) podzieli się wynikami badań nad preferencjami konsumentów z kluczowych rynków TV w Europie.

Technologia UHD zostanie zaprezentowana przez Eutelsat na dzisiejszym pokazie MIPCOM, w mowie powitalnej, skoncentrowanej na technologii 4K (Teatr Sony 4K Ultra HD, Pałac 4). Przemówienie zawierać będzie kluczowe odkrycia najnowszego badania konsumenckiego dotyczącego jakości, przeprowadzonego dla Eutelsat przez firmę TNS, a także najświeższe informacje dotyczące sprzedaży ekranów Ultra HD od GfK. Claudia Vaccarone, szefowa Eutelsat do spraw badań rynku i wrażeń odbiorców, oraz Michel Chabrol, dyrektor Eutelsat do spraw marketingu innowacji i kina cyfrowego, podzielą się uwagami jak przygotować się do masowego wdrażania technologii UHD. Towarzyszyć im będą: Joe Nakata, starszy producent w dziale rozrywki wizualnej Sony Corporation, i Chris Forrester, dobrze znany dziennikarz i ekspert w dziedzinie przemysłu nadawczego.

Od czasu pierwszej transmisji w jakości Ultra HD w styczniu 2013, Eutelsat stał się liderem na rynku TV, zyskując najwyższe kompetencje w zakresie przejścia na nowy format. Dwa satelity z floty Eutelsat transmitują na stałe kanały w jakości Ultra HD, pokazując współprodukcje Eutelsat i produkcje niezależnych twórców, którzy przy pomocy platform satelitarnych Eutelsat chcą promować swoją pracę.

Więcej informacji o mowie powitalnej Eutelsat na targach MIPCOM dostępne jest tutaj.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.