Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat partnerem Intelsat i SES

Komunikat prasowy   •   Lip 12, 2018 13:50 CEST

Luksemburg, Paryż, 12 czerwca 2018 - Wiodący na świecie operatorzy satelitarni: Intelsat S.A. (NYSE: I), SES (Euronext Paris: SESG) i Eutelsat (Euronext Paris: ETL) ogłaszają zgodność w kwestii propozycji przyszłego zastosowania dolnej części pasma C w Stanach Zjednoczonych. Eutelsat dołączył niniejszym do inicjatywy Intelsat, Intel i SES.

Wolnorynkowa propozycja została opracowana w odpowiedzi na postępowanie amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC). Odzwierciedla ona wyjątkowe środowisko telekomunikacyjne Stanów Zjednoczonych, stawiając sobie za cel ochronę jakości i niezawodności usług świadczonych przez operatorów satelitarnych w paśmie C amerykańskim nadawcom i innym podmiotom w sektorze mediów i transmisji danych. Propozycja ustanawia ramy handlowe i techniczne, które umożliwiłyby naziemnym operatorom mobilnym szybki dostęp do pasma w częstotliwości między 3,700 a 4,200 MHz w Stanach Zjednoczonych, przyspieszając dostęp do usług 5G.

Pasmo C odgrywa znaczącą rolę w amerykańskim ekosystemie nadawczym, zapewniając płynną dystrybucję programów audio i wideo ponad 100 milionom gospodarstw domowych, a także niezawodne usługi łączności na obszarach wiejskich i w sytuacjach kryzysowych. Pasmo to wykorzystywane jest również dla usług w sektorze rządowym.

Propozycja wyjaśnia założenia konsorcjum, które jest wciąż otwarte na wszystkich operatorów satelitarnych, świadczących usługi w dolnej części pasma C, w jakimkolwiek z 48 stanów. Konsorcjum będzie nadzorować inicjatywę, definiować i wprowadzać metodologię przydzielania pasma, a także służyć jako jedyny interfejs dla transakcji wolnorynkowych z podmiotami zainteresowanymi wdrażaniem naziemnych usług mobilnych w określonych częściach pasma C.

SES, Intelsat i Eutelsat będą kontynuować współpracę z klientami, innymi udziałowcami i komisją FCC nad propozycją. Kolejny etap rozpocznie się wraz z planowanym przez FCC na czwartek 12 lipca, przyjęciem Zawiadomienia o Proponowanych Przepisach. Intelsat, SES i Eutelsat reprezentują znaczącą większość pasma C wykorzystywanego w Stanach Zjednoczonych.

Cieszymy się, iż możemy dołączyć do propozycji, której celem jest stworzenie uczciwych warunków dla współdzielonego pasma C z operatorami mobilnymi w Stanach Zjednoczonych, chroniąc jednocześnie jakość świadczonych usług wieloletnim klientom,” powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat. „Biorąc udział w tym procesie, będziemy mogli rozwijać interesy nasze i naszych klientów, przyczyniając się do rozwoju inicjatywy.”

We wspólnym oświadczeniu, dyrektor generalny Intelsat, Stephen Spengler, oraz prezes i dyrektor generalny SES, Steve Collar, powiedzieli: „Cieszymy się, że Eutelsat dołączył do naszego przedsięwzięcia, demonstrując zarazem, że branża może się jednoczyć, współpracować i wdrażać nasze propozycje na rynku. Nasze rozwiązanie jest jedynym, które pozwoli utrzymać wysoką jakość setek usług świadczonych obecnie w pasmie C, ochronić ważne inwestycje w infrastrukturę naziemną i kosmiczną, umożliwiającą dostarczanie tych usług, a także przyspieszyć nadejście ery 5G w Stanach Zjednoczonych.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.