Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat odświeża współpracę z TVN

Komunikat prasowy   •   Maj 09, 2018 17:39 CEST

Paryż, 9 maja 2018 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) i TVN, wiodący nadawca na polskim rynku, członek Discovery Inc., zawarli długoterminowy kontrakt, mający odświeżyć dzierżawę pojemności na pozycji HOTBIRD, będącej wiodącą pozycją satelitarną dla polskich odbiorców.

Niniejszy kontrakt skupia zasoby TVN na pozycji HOTBIRD, podtrzymując zarazem partnerskie stosunki między Eutelsat i TVN, zapoczątkowane ponad 20 lat temu, wraz z pojawieniem się na rynku pierwszego kanału Grupy TVN w roku 1997. Nowa umowa pomoże Grupie TVN w ekspansji treści cyfrowych, promując lepszą jakość obrazu i wrażeń wizualnych odbiorców.

Oferta programowa TVN na pozycji HOTBIRD składa się z 23 kanałów FTA i pay-TV, włączając 11 kanałów HD, takich, jak: TVN, najczęściej oglądany kanał w Polsce (w grupie docelowej 16-49), TVN24, wiodąca w kraju sieć informacyjna; a także flagowe kanały lifestylowe i DTT, takie, jak: TVN7, TTV, TVN Style, TVN Turbo, HGTV, the Travel Channel i Food Network.

Piotr Korycki, dyrektor generalny oraz prezes zarządu Discovery i TVN, powiedział: „Współpraca z Eutelsat umacnia nasze relacje, które trwają od początku istnienia Grupy TVN. Dzięki niniejszej umowie, jakość nadawanych treści może nadal stanowić trzon naszej strategii, zwiększając nasze ambicje by dotrzeć do możliwie największej liczby odbiorców.”

Michel Azibert, zastępca dyrektora generalnego, a zarazem dyrektor ds. rozwoju i reklamy Eutelsat, dodał: „Odnowienie umowy umocni nasze więzi z jedną z najlepiej prosperujących grup mediowych w Europie Środkowej. Niniejsza umowa podkreśla również znaczenie pozycji HOTBIRD, która jest obecnie hostem dla ponad 200 polskich kanałów, dostępnych za równo dla odbiorców w Polsce, jak i w całej Europie.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.