Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat liderem na rynku satelitarnych usług TV w Nigerii, Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Komunikat prasowy   •   Lis 13, 2018 11:42 CET

Kapsztad, Paryż, 13 listopada 2018 - Przeprowadzone przez firmę Nielsen, dalekosiężne i dogłębne badania rynku w zakresie odbioru usług TV w Nigerii, Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej, ulokowały Eutelsat na pozycji lidera rynku usług satelitarnych. Ankieterzy odwiedzili 3000 gospodarstw domowych w Nigerii, a także po 2000 w Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Wysoka pozycja telewizji satelitarnej w rankingach

Dominującą technologią w zakresie odbioru programów TV na Wybrzeżu Kości Słoniowej jest telewizja satelitarna, docierająca do 68% odbiorców (1,5 mln gospodarstw domowych). W Nigerii i Kamerunie technologię satelitarną wykorzystuje w tym zakresie odpowiednio 41% i 38% odbiorców (10,3 i 1,3 mln gospodarstw domowych).

Eutelsat z zadowoleniem odnotowuje swoją silną pozycję na lokalnym rynku usług audiowizualnych, zapewniając dostęp do szerokiej gamy kanałów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych w milionach gospodarstw domowych. Badanie potwierdza, że wykorzystywana przez Eutelsat pozycja 16° East jest wiodącą pozycją satelitarną dla usług nadawczych FTA w Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej, a pozycje 36° East, 7° East i 16° East świadczą łącznie usługi największej liczbie odbiorców na nigeryjskim rynku. Jest to świadectwo naszej wieloletniej współpracy z wieloma afrykańskimi, wiodącymi kanałami TV i platformami. Z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie tej współpracy celem dalszego rozwoju naszych usług na tych wciąż rozwijających się, dynamicznych rynkach,” powiedział Nicolas Baravalle, wiceprezes Eutelsat dla rynków Afryki Subsaharyjskiej.

Eutelsat 16° East pozycją wyjścia dla Kamerunu i Wybrzeża Kości Słoniowej

Badanie dowiodło również, że Eutelsat 16° East jest wiodącą pozycją dla usług FTA w Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej, obejmując swym zasięgiem łącznie 1,2 mln gospodarstw domowych w tych dwóch krajach. W samym Kamerunie pozycja 16° East obejmuje zasięgiem 940 tys. gospodarstw domowych, co stanowi 73% zainstalowanej bazy DTH. Wybrzeże Kości Słoniowej ma największą bazę FTA, obejmującą 240 tys. gospodarstw domowych (37% zainstalowanej bazy DTH).

Adresowana do szerokiej rzeszy odbiorców o rozmaitych gustach, oferta pozycji 16° East obejmuje ponad 160 kanałów TV, włączając zarówno rozchwytywane programy lokalne, takie jak: CRTV, Canal 2 International, Trace Africa, Novelas TV, RT1 i RT2, jak i popularne programy międzynarodowe w języku francuskim i angielskim.

Zwycięska kombinacja dla Nigerii

Dzięki połączonej mocy trzech pozycji satelitarnych (36° East, 7° East i 16° East), największy zasięg Eutelsat odnotowano w Nigerii, gdzie z jego oferty korzysta ponad 5 mln gospodarstw domowych (jeden na dwóch odbiorców usług DTH).

Pozycja Eutelsat 36° East to na nigeryjskim rynku wiodąca pozycja dla usług pay-TV, której oferta dociera do 1,3 mln gospodarstw domowych. Jest ona hostem dla wiodącej w regionie platformy pay-TV, DSTV, która skupia ok 400 kanałów, włączając dostępne w regionie, 43 kanały w jakości HD, a także kanały o najlepszej oglądalności w Nigerii, takie, jak: AIT International, CNN International, Silverbird TV i Zee World.

Eutelsat 16° East to wiodąca pozycja dla usług FTA. Docierając do 2,2 mln gospodarstw domowych, zapewnia ona zróżnicowaną ramówkę popularnych kanałów nigeryjskich, takich jak CRTV, Channel TV i Silverbird TV - lokalnych treści, popularnych zwłaszcza dla społeczności Hausa; My TV Hausa i Alwilayah TV Hausa, a także kanałów międzynarodowych, takich, jak Aljazeera, czy France 24.

Pozycja Eutelsat 7° East okrywa swoim zasięgiem ok. 1,4 mln nigeryjskich gospodarstw domowych, a jej skierowana głównie do odbiorców anglojęzycznych oferta obejmuje Channel TV, TVC News Nigeria, a także treści międzynarodowe, takie, jak: CNN, Fox, BBC World news, Bloomberg TV Africa, CNBC Africa i Al Jazeera.

Wysokie zapotrzebowanie na jakość HD

Jak wskazują wyniki przeprowadzonych badań, zapotrzebowanie na treści w jakości HD w Afryce Subsaharyjskiej wzrasta, zwłaszcza w przypadku treści pay-TV. Idzie to w parze z coraz lepszą jakością dostępnego sprzętu, czyli telewizorów i zestawów STB. Liczba gospodarstw domowych wyposażonych w HDTV jest pokaźna: Nigeria - 9,5 mln gospodarstw domowych (38%), Kamerun - 0,9 mln (18%), Wybrzeże Kości Słoniowej - 0,5 mln (22%).

Eutelsat uczestniczy w targach AfricaCom, odbywających się w Kapsztadzie w dniach 13-15 listopada. Stoisko D40.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.