Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat jako pierwsza firma na świecie otrzymuje nowy certyfikat jakości od stowarzyszenia WTA

Komunikat prasowy   •   Cze 23, 2016 10:34 CEST

WTA wyróżnia teleport Eutelsat Paris-Rambouillet Certyfikatem Tier 4

Nowy Jork, Paryż, 23 czerwca 2016 - Światowe Stowarzyszenie Teleportów (WTA) ogłasza, iż firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) została wyróżniona Certyfikatem Tier 4 za zlokalizowany we Francji teleport Paris-Rambouillet, w ramach prowadzonego od niedawna przez WTA, programu certyfikowania teleportów.

Program obejmuje rygorystyczną ocenę obiektów wchodzących w skład teleportu, a także stosowanych technologii i procedur, które razem stanowią podstawę jakości oferowanych usług. Operator teleportu przystępuje do programu w momencie wypełnienia ankiety, obejmującej kwestie ciągłości biznesowej, łańcuchów transmisyjnych, łączności satelitarnej i naziemnej, bezpieczeństwa, zabezpieczeń sieciowych oraz centrum operacji sieciowych. Pytania dotyczą również sposobu zarządzania pojemnością satelitarną i naziemną, ciągłością usług, procesami fizycznymi, a także wprowadzanymi zmianami.

Na podstawie wypełnionego kwestionariusza, WTA przyznało firmie Eutelsat tzw. Certtfikat Tymczasowy już w kwietniu. Kolejnym krokiem był odbyta w maju, dwudniowa wizyta konsultanta WTA w obiektach Eutelsat. Celem audytu było uwierzytelnienie informacji podanych w ankiecie, odnotowanie ewentualnych niezgodności, a także rekomendacja sposobów na ulepszenie obiektów i procedur firmy. Otrzymany Certyfikat Tier 4 będzie obowiązywał przez kolejne 3 lata, po czym Eutelsat będzie podlegał ponownemu procesowi oceny.

José Sanchez, dyrektor Eutelsat ds. działalności usługowej, powiedział: „Certyfikat Tier 4, którym wyróżniło nas WTA, to symbol międzynarodowego uznania dla standardu naszych usług, a zarazem uzupełnienie dla certyfikatów ISO 9001 i ISO 27001. Zaangażowanie naszych zespołów w dostarczanie najwyższej jakości usług, a także wyjątkowa wydajność teleportu Paris-Rambouillet w zakresie infrastruktury, zabezpieczeń i procedur operacyjnych, zostały wyróżnione certyfikatem najwyższej klasy.”

Sukces naszego programu uzależniony jest od sposobu jego wdrożenia przez operatora satelitów i teleportu,” powiedział Robert Bell, dyrektor wykonawczy WTA. „To ich zaangażowanie sprawia, iż program tego pokroju staje się globalnym standardem, prowadząc do rozwoju w zakresie jakości, co przynosi korzyści klientom na całym świecie. W tym kontekście, Certyfikat Tier 4 dla teleportu Eutelsat, Paris-Rambouillet, to dobra wiadomość dla całego przemysłu nadawczego. Jesteśmy wdzięczni Eutelsat za postawę lidera.”

Nowe wzorce dla operatorów teleportów

Celem Programu Certyfikowania Teleportów WTA jest wypracowanie obiektywnej, transparentnej i akceptowanej na płaszczyźnie międzynarodowej, metody dokumentowania przez operatorów teleportów ich działań w kontaktach z klientami i partnerami strategicznymi. WTA stara się również umożliwić odbiorcom wybór dostawców, zapewniających odpowiedni poziom usług w adekwatnej cenie. Lista certyfikowanych teleportów.

Więcej informacji o Programie Certyfikowania Teleportów na: http://www.worldteleport.org/?page=Certification; informacji udziela również Randall Barney, dyrektor WTA ds. członkostwa: rbarney@worldteleport.org.

O Światowym Stowarzyszeniu Teleportów

Od roku 1985 działalność Światowego Stowarzyszenia Teleportów (www.worldteleport.org) skupia się na podnoszeniu poziomu łączności satelitarnej od podstaw. Wśród jego kluczowych członków znajdują się operatorzy teleportów -światowi liderzy w zakresie innowacyjności, od jednostek indywidualnych, po międzynarodowe korporacje, od dostawców usług niszowych, po operatorów globalnych. WTA zostało stworzone celem opowiadania się w interesach operatorów teleportów na globalnym rynku telekomunikacyjnym, a także promowania doskonałości praktyk biznesowych, technologii i działań związanych z teleportami.

Więcej informacji:

Matthew Owen, dyrektor ds. komunikacji

World Teleport Association

mowen@worldteleport.org

Tel: (+1) 212-825-0218 x105

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.