Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat jako operator satelitarny roku w konkursie Broadcast Pro Middle East organizowanym przez ASBU

Komunikat prasowy   •   Lis 12, 2015 11:59 CET

Dubaj, Paryż, 12 listopada 2015 - Unia Nadawcza Krajów Arabskich (ASBU) uznała Eutelsat, globalnego operatora satelitarnego, siłą napędzającą masywną ekspansję kanałów TV, dostępnych dla odbiorców w rejonach Bliskiego Wschodu i Afryki.

Eutelast zyskał miano Operatora Satelitarnego Roku w rozstrzygniętym w tym tygodniu konkursie Broadcast Pro Middle East organizowanym przez ASBU. Jest to następstwem mającego miejsce w ubiegłym miesiącu, pomyślnego wyniesienia i rozlokowania satelity EUTELSAT 8 West B, którego pojemność została już w całości wydzierżawiona przez nadawców.

Ali Korur, dyrektor generalny bliskowschodniej spółki zależnej Eutelsat, powiedział: Nagroda ta to dla nas szczególne wyróżnienie. Jest ona świadectwem naszego oddania i długoterminowych planów, które celem rozwoju i osiągnięcia poziomu dojrzałości rynku nadawczego na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce, realizujemy wspólnie z Nilesat.

Od blisko 20 lat na pozycji 7/8 West tworzymy wspólnie wysokiej jakości pozycję satelitarną dla usług nadawczych, która przyciąga ponad 1000 kanałów TV. Wynikiem tego, ponad 52 miliony gospodarstw domowych, a co za tym idzie, 200 milionów odbiorców odbiera wszystkie programy, od wydarzeń sportowych, przez kino, po programy informacyjne, za pomocą jednej niewielkiej anteny.

Najnowszy satelita nadawczy Eutelsat, będący częścią przeprowadzonej przez 5 ostatnich lat inwestycji wartej ponad 1 mld USD, to kolejny dowód na wiarę Eutelsat w rozwój regionalnego rynku. Nadawcy korzystają ze zwiększonej mocy, lepszego pokrycia, większego bezpieczeństwa na orbicie i najlepszej na rynku siły sygnału.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.