Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat i Space Systems Loral testują potencjał fal milimetrowych (EHF) na satelicie EUTELSAT 65 West A, celem ustalenia strategii rozwoju dla przyszłych systemów szerokopasmowych

Komunikat prasowy   •   Maj 02, 2016 06:48 CEST

Palo Alto, Kalifornia, Paryż, 2 maja 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) i Space Systems Loral (SSL) pomyślnie przeprowadzili transmisje fal milimetrowych (EHF), przy użyciu eksperymentalnego ładunku wyniesionego w kosmos na satelicie EUTELSAT 65 West A.

Eutelsat i SSL analizują potencjał pasma Q/V (40-50 GHz) jako aktywatora przyszłych terabitowych satelitarnych programów szerokopasmowych. Zebrane dane pomogą w ukierunkowaniu technik adaptacyjnych oraz projektów centrów starowania, które to z kolei ukształtują strategię dla przyszłej łączności szerokopasmowej.

Zadaniem fal milimetrowych jest zwiększenie wydajności programów satelitów wysokiej przepustowości kolejnych generacji. Przenosząc połączenia dosyłowe między satelitą, a centrum sterowania z pasma Ka do pasma Q/V, zyskujemy znacznie więcej pojemności, która może być dostępna dla użytkowników. Ponadto, poprzez zredukowanie liczby centrów sterowania, cena za bit może zostać obniżona.

Jako pierwszy operator komercyjny testujący łączność EHF, Eutelsat może zyskać wiążące informacje dotyczące warunków i odpowiedniego czasu na wprowadzenie technologii, które wpłyną pozytywnie na wydajność i przystępność cenową przyszłych satelitów wysokiej przepustowości.

Dla SSL, demonstracja pasma Q/V to kolejny krok w przód w realizacji planu wprowadzania nowych technologii, które usprawnią rozwiązania telekomunikacyjne przyszłej generacji.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.