Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat i Orao Telecom Congo ogłaszają debiut rozwiązania Eutelsat CIRRUS w Afryce

Komunikat prasowy   •   Lis 12, 2019 13:31 CET

Paryż, Kapsztad, 12 listopada 2019 - W dniu inauguracji targów AfricaCom 2019, Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza zawarcie długoterminowej umowy z Orao Telecom Congo, obejmującej dzierżawę pojemności wideo na jednym z satelitów zlokalizowanych na 7° East, idealnej pozycji satelitarnej dla Afryki. Jako pionier na kontynencie afrykańskim, Orao Telecom Congo wykorzysta Eutelsat CIRRUS, hybrydowe rozwiązanie satelita-OTT w zakresie dostarczania kanałów TV.

Orao wybrał satelitę zlokalizowanego na jednej z kluczowych pozycji Eutelsat, by już w połowie grudnia uruchomić pakiet 15 programów pay-TV, obejmujących kongijskie seriale, filmy, a także programów sportowe, dziecięce i informacyjne. Pakiet DTH będzie dostępny w Demokratycznej Republice Konga, jednak z wykorzystaniem platformy nadawczej Eutelsat CIRRUS, odbiór OTT będzie również możliwy dla Kongijczyków rozsianych po całym świecie.

François Mbilo Bompate, prezes Komitetu Dyrektorów Orao Telecom Congo: „Cieszymy się, iż pierwszą przygodę związaną z nadawaniem satelitarnym rozpoczniemy właśnie z firmą Eutelsat, zaufanym partnerem, który zapewni wysoką jakość oryginalnych kongijskich treści odbiorcom w Demokratycznej Republice Konga oraz poza nią.”

Philippe Oliva, dyrektor handlowy Eutelsat, dodał: „Jesteśmy dumni, iż Orao wybrał nas do współpracy przy uruchomieniu nowej oferty TV. Niniejsza umowa potwierdza zarówno niezrównane pokrycie pozycji orbitalnej 7° East dla Demokratycznej Republiki Konga, jak i jej bezkonkurencyjne portfolio usług i rozwiązań, umożliwiających nadawcom dotarcie do odbiorców na całym świecie dzięki usłudze satelita/OTT.”

Odwiedź Eutelsat w Kapsztadzie na targach AfricaCom, w dniach 12-14 listopada. Stoisko E35.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, blisko 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.