Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat i Fundacja Sigfox łączą siły by chronić nosorożce w inicjatywie „Now Rhinos Speak”

Komunikat prasowy   •   Lis 08, 2017 11:59 CET

Kapsztad, Paryż, 8 listopada 2017 - przy okazji odbywających się targów AfricaCom 2017, Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) i Fundacja Sigfox ogłaszają zawarcie współpracy przy projekcie „Now Rhinos Speak” („Teraz mówią nosorożce”), mającego na celu ochronę zagrożonej wyginięciem populacji nosorożców.

Wykorzystując swoją sie

, Fundacja Sigfox zaprojektowała i wprowadziła zdalne rozwiązanie śledzące nosorożce, oparte o czujniki GPS, znajdujące się w rogu każdego zwierzęcia. Czujniki te wysyłają dane lokalizacyjne na bezpieczną platformę online przy użyciu zasobów satelitarnych Eutelsat. Strażnicy, weterynarze i pracownicy rezerwatów dostają informacje o lokalizacji każdego nosorożca i jej ewentualnych zmianach trzy razy dziennie. Dzięki tak precyzyjnym danym mogą oni zwiększyć ochronę przed kłusownictwem, a także lepiej zrozumieć zagrożone gatunki. Z wykorzystaniem zasobów satelitarnych Eutelsat, Fundacja Sigfox planuje objąć opieką 3 tysiące nosorożców na przestrzeni 3 kolejnych lat.

Eutelsat i Fundacja Sigfox współpracują już od roku 2016. Działania początkowe, przeprowadzone w południowej Afryce przed oficjalnym ogłoszeniem partnerstwa, poskutkowały połączeniem 10 zwierząt. Trzy stacje bazowe sieci Sigfox IoT połączone są z bezpieczną platformą dzięki usłudze satelitarnej Eutelsat smartLNB, która bezgranicznie rozciąga zasięg naziemnych sieci IoT. Współpraca usprawniła identyfikację obszarów monitorowanych, a także zawęziła lokalizację obiektów chronionych w terenie.

Bezpieczna platforma online Sigfox do śledzenia nosorożców

Marion Moreau, prezes Fundacji Sigfox, powiedziała: „Partnerstwo między Eutelsat i Fundacją Sigfox w kwestii ochrony nosorożców to nieoceniona możliwość wypracowania lepszego zrozumienia dla zagrożonych gatunków, a także wkład w ochronę ich populacji. Dzięki wsparciu od Eutelsat, możemy pozwolić nosorożcom mówić codziennie, bez znaczenia na ich lokalizację.”

Nicolas Baravalle, dyrektor regionalny Eutelsat na Afrykę Subsaharyjską, dodał: „Jesteśmy dumni ze wsparcia dla Fundacji Sigfox w tym niezwykle ważnym projekcie, mającym na celu ochronę zagrożonych gatunków w Afryce. Pojemność satelitarna w tej współpracy nie ma sobie równych, umożliwiając nam łączenie odległych od siebie punktów w środowisku, w którym sieci naziemne nigdy nie będą miały zastosowania.”

Kontynuacją tego pierwszego kroku będzie rozwiązanie monitorujące dla rezerwatów dzikich zwierząt, wykorzystujące czujniki, które mogą wydawać dźwięki do otoczenia i wykrywać niedozwolone najścia. Zespół dziesięciu inżynierów pozostaje w bliskiej współpracy z afrykańskim komitetem ochrony nosorożców.

O Fundacji Sigfox

Celem Fundacji Sigfox jest oddanie głosu populacjom narażonym na niebezpieczeństwo przy użyciu sieci Sigfox i połączonych czujników niskiej mocy. Z przekonaniem, że IoT wykrywa słabe sygnały, wprowadzamy rozwiązania terenowe, mające zapobiegać niebezpieczeństwom i chronić życia, wykorzystując globalny Ekosystem Sigfiox. Fundacja Sigfox zabezpieczyła zespół 45 badaczy klimatu na Antarktydzie w roku 2015, a od sierpnia 2016 jest całkowicie zaangażowana w ochronę zagrożonych, dzikich nosorożców w Afryce.

Więcej informacji: www.sigfoxfundation.org

Twitter: @SigfoxNation

Kontakt: Marion Moreau, prezes Fundacji Sigfox

marion.moreau@sigfox.orgTel: +33 6 60 95 43 79

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.