Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat i Facebook partnerami w inicjatywie mającej zwiększyć dostęp do Internetu w Afryce

Komunikat prasowy   •   Paź 05, 2015 05:08 CEST

Paryż, 5 października 2015 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) i Facebook ogłaszają, iż wspólnie podejmują inicjatywę pozyskania technologii satelitarnych, które zwiększą dostęp do internetu dla mieszkańców Afryki. Zobligowani wieloletnim kontraktem ze Spacecom, partnerzy wykorzystają cały ładunek szerokopasmowy przyszłego satelity AMOS-6, tworząc dedykowany system obejmujący pojemność satelitarną, bramki i terminale. Zapewniając zasięg większej części Afryki Subsaharyjskiej, Eutelsat i Facebook będą zarazem realizować swe ambicje, zwiększając prędkość transmisji danych dla użytkowników pozbawionych ekonomicznych i społecznych korzyści wynikających z dostępu do Internetu.

Wiązki punktowe dla dostępu wspólnotowego i bezpośredniego

Ładunek w paśmie Ka satelity geostacjonarnego AMOS-6, którego start w świadczeniu usług planowany jest na drugą połowę roku 2016, konfigurowany jest z kierunkowymi wiązkami punktowymi, pokrywającymi większość terytorium Wschodniej, Zachodniej i Południowej Afryki. Pojemność została zoptymalizowana na potrzeby wspólnotowego i bezpośredniego dostępu do Internetu, przy użyciu łatwo dostępnego wyposażenia. Według warunków zawartego kontraktu, pojemność będzie dzielona przez Eutelsat i Facebook.

Nowoczesna technologia satelitarna dla zdławionych potrzeb

W oparciu o nowoczesną technologię satelitarną, Eutelsat i Facebook wprowadzą usługi internetowe mające na celu wypełnienie zdławionych potrzeb z zakresu łączności, z którymi borykają się mieszkańcy Afryki, zlokalizowani poza zasięgiem stacjonarnych i mobilnych sieci naziemnych. Sieci satelitarne zostały przystosowane do ekonomicznej łączności na obszarach o niskiej i średniej gęstości zaludnienia, a wysokiej wydajności satelita AMOS-6 ma służyć dalszemu obniżaniu kosztów.

Eutelsat nasila aktywność internetową w Afryce

Dzięki nowej pojemności, Eutelsat będzie mógł nasilić działalność szerokopasmową w Afryce Subsaharyjskiej, którą zapoczątkowały usługi świadczone profesjonalnym odbiorcom w paśmie Ku. W Londynie powstaje obecnie nowa spółka Eutelsat, której zadaniem będzie kierowanie działalnością szerokopasmową firmy w Afryce. Spółką pokieruje Laurent Grimaldi, założyciel i były dyrektor generalny Tiscali International Network, a jej głównym celem będzie świadczenie usług w sektorze profesjonalnym oraz tzw. klientów premium.

Facebook kontynuatorem inicjatywy internet.org

Przed dwoma laty, Facebook rozpoczął internet.org, inicjatywę mającą na celu zwiększenie łączności poprzez zniwelowanie fizycznych, ekonomicznych i społecznych barier, ograniczających ludności dostęp do internetu. Niniejszy system satelitarny to, według Facebooka, jedna z wielu inwestycji technologicznych, która umożliwi wydajny dostęp szerokopasmowy odbiorcom niepołączonym. Chcąc wykorzystać pojemność satelitarną i naziemną, a tym samym świadczyć usługi na terenach wiejskich, Facebook planuje współpracę z lokalnymi partnerami w Afryce.

Misją Facebooka jest łączenie świata. Wierzymy, że satelity odegrają ważną rolę w niwelowaniu barier, utrudniających łączność Afrykańczykom,powiedział Chris Daniels, wiceprezes internet.org. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Eutelsat nad szukaniem nowych sposobów na wykorzystanie satelitów, celem wydajnego połączenia ludności z najodleglejszych zakątków świata.

Komentując zawartą umowę, Michel de Rosen, prezes i dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: Jesteśmy podekscytowani możliwością przyspieszenia procesu wdrażania naszej strategii szerokopasmowej, a także współpracy z Facebookiem nad inicjatywą mającą zapewnić usługi internetowe w Afryce. Znaczące osiągnięcia Eutelsat w obsłudze systemów satelitarnych wysokiej przepustowości gwarantują, iż możemy dostarczać łatwo dostępne, stabilne rozwiązania internetowe, które poszerzą społeczeństwo informacyjne, otwierając dostęp do internetu przed większą rzeszą odbiorców.

Więcej informacji o Facebook: Derick Mains, derickmains@fb.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.