Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat i Digiturk odnawiają umowę w zakresie pojemności wideo

Komunikat prasowy   •   Lip 27, 2017 19:03 CEST

Paryż, 27 lipca 2017 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext paris: ETL) i Digiturk beIN MEDIA GROUP zawarli wieloletnią umowę obejmującą transpondery satelity EUTELSAT 7A. Jest to kontynuacja współpracy rozpoczętej w roku 2000 wraz z uruchomieniem pierwszej w Turcji platformy pay-TV, która dziś jest popularną platformą wśród tureckich odbiorców.

Digiturk, największy operator pay-TV na rynku tureckim, potwierdził zapotrzebowanie na 17 transponderów na satelicie EUTELSAT 7A, celem transmisji szerokiej oferty treści, włączając rozgrywki tureckiej Superligi Futbolu i Superligi koszykówki Tahincioglu. Digiturk nadaje 221 kanałów, które odbiera ok. 3,5 miliona subskrybentów.

Od czasu przejęcia Digiturk przez beIN MEDIA GROUP w sierpniu 2016, Digiturk jest firmą innowacyjną, ukierunkowaną na potrzeby klienta. Jako członek beIN Media Group, giganta mediowego działającego w 40 krajach, na 5 kontynentach, Digiturk czerpie korzyści z synergii międzynarodowej sieci Grupy, globalnego know-how i doświadczenia. Jako pionier nadawania w standardzie HD na rynku tureckim, Digiturk nieustannie dba o najwyższą jakość sygnału, nadając pierwszy w Turcji, pełnowymiarowy kanał Ultra HD.

Spersonalizowana pojemność satelitarna

Digiturk nadaje swoje programy wyłącznie z pozycji satelitarnej 7° East, wykorzystując satelitę EUTELSAT 7A, wyposażonego w wiązkę wysokiej mocy, dedykowaną Turcji i Europie Zachodniej. Spersonalizowaną pojemność zapasową zapewnia zlokalizowany na tej samej pozycji, satelita EUTELSAT 7B.

Yousef Al-Obaidly, dyrektor generalny Digiturk, powiedział: „Z radością przedłużamy umowę z firmą Eutelsat, będącą naszym partnerem od początku istnienia Digiturk. BeIN MEDIA GROUP wierzy w przyszłość dla tego kraju i jego rynku, planując kontynuację inwestycji. Najważniejsza dla nas w całym procesie transformacji jest satysfakcja klienta, a odświeżenie umowy z firmą Eutelsat jest tego potwierdzeniem. Nasi odbiorcy mogą nadal ustawiać swoje anteny na pozycję 7° East, a my, wspólnie z firmą Eutelsat zapewnimy im ciągłość usług, wykorzystując drugiego satelitę Eutelsat, zlokalizowanego na tej samej pozycji. Dzięki Eutelsat wciąż umacniamy naszą firmę.”

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „Kontynuacja niemal 17-letniej współpracy z Digiturk to dla nad przyjemność. Moc oraz zasięg satelity EUTELSAT 7A gwarantuje tureckim odbiorcom dostęp do konkurencyjnych treści i innowacji, które wciąż wzbogacają ich wrażenia wizualne. Z radością czekamy na kolejne etapy naszej współpracy oraz możliwości wsparcia Digiturk w staraniach o awangardową pozycję na tureckim rynku nadawczym.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.