Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat i China Unicom łączą siły by zapewnić satelitarne usługi łączności w ramach inicjatywy „Belt and Road”

Komunikat prasowy   •   Sty 09, 2018 11:35 CET

Pekin, Paryż, 9 stycznia 2018 - Przy okazji wizyty państwowej prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, w Chinach, spółki Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) i China United Network Communications Co, Ltd. (China Unicom) podpisały protokół ustaleń w ramach inicjatywy „Belt and Road” („Jeden Pas i Jedna Droga”), dotyczący szybko rozwijających się rynków łączności satelitarnej w regionie Azji i Pacyfiku.

Podpisany 9 stycznia przez Rodolpha Belmera, dyrektora generalnego Eutelsat, i Xiaochu Wanga, prezesa China Unicom, protokół dotyczy w szczególności wykorzystania zasobów satelity EUTELSAT 172B, celem wzmocnienia łączności w przestrzeni powietrznej (usługi in-flight) od zachodnich wybrzeży Ameryki Północnej przez Azję, po Australię na południu. Pod uwagę brana jest również współpraca w zakresie rozwoju usług łączności satelitarnej na całym globie.

Komentując osiągnięte porozumienie, Rodolphe Belmer powiedział: „China Unicom to idealny partner do promowania łączności satelitarnej w regionach Jednego Pasa i Jednej Drogi. Niniejsze porozumienie opiera się o współpracę rozpoczętą w roku 2008, kiedy to Eutelsat zapewnił China Unicom satelitarną transmisję Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Współpraca ta podkreśla także jakość i zasięg zasobów orbitalnych Eutelsat, zwłaszcza na pozycji 172° East. Nowy, lepszy model współpracy pozwoli obydwu stronom wykorzystać swe atuty, zwiększające ich produktywność na rynkach łączności w przyszłości.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.