Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat finalizuje sprzedaż udziałów w Hispasat na poziomie 302 mln Euro

Komunikat prasowy   •   Kwi 18, 2018 18:17 CEST

Paryż, 18 kwietnia 2018 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż udziały w hiszpańskiej spółce Hispasat, stanowiące 33,69% całości, zostały sprzedane za 302 miliony Euro.

Zaakceptowanie przez rząd hiszpański transakcji, będącej podsumowaniem porozumienia zawartego między Eutelsat, a grupą Abertis w maju 2017, było ostatnim warunkiem finalizacji.

Sprzedaż niniejszych udziałów jest spójna ze strategią grupy Eutelsat, która poprzez zracjonalizowanie portfolio aktywów firmy, maksymalizuje generację przepływów pieniężnych.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 44 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.