Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat Communications i Beijing Marine Communication & Navigation Company zawierają strategiczną umowę współpracy

Komunikat prasowy   •   Wrz 05, 2016 15:51 CEST

Paryż, 5 września 2016 - Beijing Marine Communication & Navigation Company (MCN - pekińska spółka ds. łączności i komunikacji morskiej), komercyjny podmiot Chińskiego Centrum Transportu Telekomunikacji i Informacji (CTITC), i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) spotkali się dziś w Paryżu, celem zawarcia strategicznej umowy o współpracę, mającej przygotować grunt dla ekspansji na szybko rozwijających się, globalnych rynkach usług powietrznych, morskich, a także lądowych, szerokopasmowych usług mobilnych.

W założeniach niniejszej umowy, zasoby satelitarne Eutelsat i naziemne infrastruktura MCN usprawnią mobilne usługi szerokopasmowe, oferowane chińskim przedsiębiorcom oraz klientom międzynarodowym na całym świecie. Ponadto, umowa ta będzie wsparciem dla inicjatywy Chińskiej Republiki Ludowej, „Jeden pas, jedna droga” („One Belt One Road”), skupiającej się na łączności i współpracy w Eurazji.

Dzięki globalnej infrastrukturze satelitarnej i międzynarodowej sieci teleportów, Eutelsat zyskał odpowiednią pozycję do współpracy z MCN w zakresie świadczenia usług na mobilnych rynkach szerokopasmowych. Niniejsze partnerstwo to dla Eutelsat i MCN również szansa na współpracę w ramach promocji różnorodnych zastosowań technologii satelitarnej, a także integrację innowacyjnych technologii rozwiniętych przez obie strony w komercyjne usługi łączności satelitarnej.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.