Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat CIRRUS kolejnym krokiem Grupy w integracji technologii satelitarnej z ekosystemem IP

Komunikat prasowy   •   Wrz 06, 2018 12:00 CEST

Nowa usługa zapewni nadawcom kluczowe rozwiązanie w zakresie dostarczania treści, zarówno przez satelitę, jak i OTT

Londyn, Paryż, 6 września 2018 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) uruchamia Eutelsat CIRRUS, hybrydowe rozwiązanie satelita-OTT, umożliwiające operatorom świadczenie elastycznych i bezproblemowych usług nadawczych w zakresie nadawania wieloekranowego.

Eutelsat CIRRUS to kluczowe rozwiązanie w zakresie dostarczania treści przez satelitę i OTT, dla operatorów chcących wprowadzić nowe, bądź udoskonalić dotychczasowe usługi. Rozwiązanie to niesie za sobą korzyści takie, jak: szybkie wdrażanie usług wideo, niskie koszty operacyjne, wysoka jakość obrazu oraz stała jakość usług dla odbiorcy końcowego. Dzięki „podwójnej” ofercie kluczowych usług DTH i wieloekranowego odbioru OTT, nowa usługa to kolejny krok grupy Eutelsat w integracji technologii satelitarnej z ekosystemem IP.

Kluczowa usługa dystrybucji TV

Jako usługa DTH, Eutelsat CIRRUS zapewnia nadawcom telewizji satelitarnej kompleksową dystrybucję usług wideo wraz z równoczesnym streamingiem OTT poprzez platformę hybrydową. Klienci Eutelsat otrzymują również pomoc w zakresie zarządzania i raportowania wykorzystania. Użytkownikom końcowym natomiast, usługa umożliwia odbiór treści wideo na urządzeniach takich, jak telefony komórkowe i tablety, dostęp do wielu programów, ich nagrywanie i przewijanie, a także dostęp do całego wachlarza informacji o ofercie programowej.

Usługa Eutelsat CIRRUS zbudowana jest na innowacyjnej mapie, gwarantującej ewolucję produktu, zapewniającej najnowocześniejsze rozwiązania odbiorcom, poprzez umożliwienie nadawcom wdrożenia nowych funkcji, celem uzyskania konkurencyjnej oferty, bez potrzeby wsparcia technicznego.

Usługi wideo sercem strategii Eutelsat

Usługa Eutelsat CIRRUS zwiększa naszą wartość w sektorze usług wideo, który jest rdzeniem naszej działalności. Zapewni ona naszym klientom wszystko, co najlepsze z dwóch światów, łącząc wydajność i zasięg satelitów z wygodą OTT. To nowe rozwiązanie hybrydowe zostało stworzone by ułatwić zbudowanie sektora dystrybucji treści. Sprawi, iż nadawcy skoncentrują się na treści i subskrybentach, podczas gdy Eutelsat zajmie się kompleksową logistyką, towarzysząc im w utrzymaniu konkurencyjności na tym wciąż rozwijającym się, złożonym rynku,” powiedział Gerry O’Sullivan, wiceprezes wykonawczy Eutelsat ds. globalnych usług TV i wideo.

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, podsumował: „Uruchomienie Eutelsat CIRRUS stanowczo wpisuje się w naszą szerszą strategię, mającą na celu wzmocnienie i rozwój kluczowego dla nas pionu wideo. Wykorzystując nowe technologie, by dostarczyć odpowiednie rozwiązania, spełniające coraz to większe potrzeby naszych partnerów nadawczych, chcemy również wzmocnić i ulepszyć relacje z klientami, tworząc zarazem nowe możliwości rozwoju dla grupy Eutelsat.”

Więcej o Eutelsat CIRRUS na:

Odwiedź stoisko Eutelsat na targach IBC (hala 1, stoisko D.59) w dniach 14-18 września, gdzie odbędzie się demonstracja usługi Eutelsat CIRRUS.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6900 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com
Christina Darvasi Tel: +52 55 2629 5847 cdarvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.