Obserwuj: Eutelsat Polska

EUTELSAT 8 West B ląduje w porcie kosmicznym w Kourou celem przygotowań do wyniesienia 20 sierpnia przez Ariane 5

Komunikat prasowy   •   Lip 20, 2015 12:29 CEST

Kourou, Paryż, 20 lipca 2015 – Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż najnowszy satelita firmy, EUTELSAT 8 West B, znajduje się już w Europejskim Centrum Kosmicznym w Gujanie Francuskiej, gdzie przechodzi fazę ostatnich przygotowań do wyniesienia na orbitę 20 sierpnia przez rakietę Ariane 5.

Satelita EUTELSAT 8 West B ma otworzyć nowy rozdział w ekspansji tętniących życiem rynków nadawczych Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Wzmocni on pozycję 7/8° West, będącą obecnie hostem dla satelitów Eutelsat i Nilesat, które odpowiedzialne są za dostarczenie usług TV do ponad 52 milionów gospodarstw domowych, od Maroka po Zatokę Perską. Poprzez wyniesienie nowego satelity Eutelsat zapewnia nadawców o dostępności pasma umożliwiającego transmisję w jakości HD dziś, a także umożliwia doświadczenie wyjątkowych wrażeń wizualnych płynących z jakości Ultra HD w przyszłości.

Wybudowany dla Eutelsat przez Thales Alenia Space, ważący 5,8 tony satelita wyposażony jest w 40 transponderów operacyjnych w paśmie Ku, zoptymalizowanych celem obsługi rynków DTH w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Znajdzie się tam również 10 transponderów operacyjnych pasma C o rozległym zasięgu, pokrywającym całą Afrykę i sięgającym zachodnich wybrzeży Ameryki Południowej.

Wyniesienie planowane jest w oknie startowym otwierającym się 20 sierpnia o 20:10 UTC i zamykającym o 12:36 UTC 21 sierpnia. Po uprzednich testach wydajnościowych na orbicie, satelita rozpocznie pracę w wymiarze komercyjnym już na początku października.

Więcej informacji o rakiecie Ariane VA225 na: www.arianespace.com

Zdjęcia satelity EUTELSAT 8 West B dostępne są na portalu Filkr.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 37 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Frédérique Gautier Tel: + 33 1 53 98 37 91 gautier@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.