Obserwuj: Eutelsat Polska

EUTELSAT 7C w ostatniej fazie przygotowań do wyniesienia

Komunikat prasowy   •   Maj 08, 2019 10:55 CEST

W pełni elektryczny satelita zostanie wyniesiony przed końcem czerwca za pomocą rakiety Ariane 5

Paryż, Waszyngton, 7 maja 2019 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż w produkcji EUTELSAT 7C, wysokiej mocy satelity nadawczego, mającego świadczyć usługi na rynkach Afryki, Europy, Bliskiego Wschodu i Turcji, został ukończony istotny etap.

Ostatnia faza przygotowań do wyniesienia

W ukończonych z początkiem lutego 2019 testach środowiskowych, w pełni elektryczny satelita EUTELSAT 7C, produkowany przez Maxar Technologies (NYSE:MAXR) (TSX:MAXR), został poddany symulacji wyniesienia oraz surowych warunków panujących na orbicie. Wraz z ukończonym właśnie procesem napełniania zbiorników paliwowych Xenonem, satelita przechodzi ostatni etap przygotowań przed wysłaniem go do Kourou w Gujanie Francuskiej, gdzie jeszcze przed końcem czerwca, z terenów startowych Arianespace zostanie wyniesiony jako jeden z dwóch ładunków przez rakietę Ariane 5.

Większa pojemność dla rynku afrykańskiego

Wyposażony w 49 36-MHz transponderów pasma Ku, satelita EUTELSAT 7C posłuży rynkom Afryki, Europy, Bliskiego Wschodu i Turcji. Podzieli on pozycję 7° East z obecnym na niej satelitą EUTELSAT 7B, zwiększając jej pojemność o 19 transponderów dla dynamicznego rynku afrykańskiego. Satelita EUTELSAT 7A zostanie przeniesiony na inną pozycję orbitalną, jako część aktualnego procesu optymalizacji floty Eutelsat.

Yohann, Leroy, zastępca Dyrektora Wykonawczego oraz Dyrektora Technicznego Eutelsat, powiedział: „Cieszy mnie fakt, iż satelita EUTELSAT 7C przeszedł wszystkie najważniejsze testy i jest na dobrej drodze do bycia wyniesionym jeszcze przed końcem czerwca. Pragnę podziękować naszemu partnerowi, Maxar Technologies, czekając zarazem kolejnych, pomyślnych wyniesień z Arianespace.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.