Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat 7/8° West nadaje tempo rozwoju HDTV na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej

Komunikat prasowy   •   Mar 21, 2017 08:05 CET

Dubaj, Paryż, 21 marca 2017 - Nowe dane od Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) wskazują, iż nadawanie w jakości HD na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej staje się coraz bardziej popularne, co odzwierciedla apetyt konsumentów na coraz to lepsze wrażenia wizualne.

W wypowiedzi przy okazji targów Cabsat Convention w Dubaju, Ghassan Murat, wiceprezes ds. rozwoju i strategii Eutelsat Dubai, powiedział: „Zadaniem Eutelsat jest gromadzenie oferty programowej, zarówno w jakości HD, jak i innych, różnorodnych programów FTA na naszych satelitach. Przeprowadzone w 2016 roku badania w regionie MENA potwierdziły, iż kluczową dla niego pozycją satelitarną jest pozycja 7/8° West, którą dzielimy z Nilesat. Obecnie, Nilesat świadczy usługi 52,3 mln odbiorców (w roku 2014 liczba odbiorców wynosiła 49,7mln). Satelita EUTELSAT 8 West B wywołał nową falę wzrostu liczby kanałów w jakości HD (niemal 50 procentowy wzrost wciągu ubiegłego roku), co umocniło pozycję satelitarną 7/8° West na pozycji lidera dla Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.”

Standard HD w punkcie krytycznym

Oferując 175 kanałów w jakości HD, z czego 100 to kanały dostępne na wyłączność, pozycja 7/8° West wyznacza tempo rozwoju rynku usług nadawczych HD na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Darmowe kanały emitujące treści arabskie w jakości HD (obecnie niemal 100 kanałów) zdecydowanie przewyższają liczbę kanałów payTV (77 kanałów). Zapotrzebowanie na treści w jakości HD jest także zauważalne w coraz większym popycie na telewizory przystosowane do tego standardu. W regionie MENA został przekroczony punkt krytyczny 50 procent odbiorców korzystających z odbiorników HD.

Odwiedź Eutelsat na targach Cabsat 2017, w Dubai World Trade Centre, w dniach 21-23 marca:

Zabeel Hall Stand: Hala 7, stanowisko C7-10

Więcej informacji na: www.cabsat.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.