Obserwuj: Eutelsat Polska

EUTELSAT 16A rozszerzy satelitarną ofertę pay-TV Orange Slovensko

Komunikat prasowy   •   Wrz 14, 2018 11:43 CEST

Paryż, 14 września 2018 - Orange Slovensko i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłaszają zawarcie pierwszej w historii, długoterminowej umowy, mającej na celu rozszerzenie satelitarnej oferty pay-TV o ogólnokrajowym zasięgu.

16° East to kluczowa pozycja satelitarna dla Słowacji, z ofertą programową dopasowaną do potrzeb lokalnych odbiorców. Nadając z satelity EUTELSAT 16A, Orange Slovensko rozszerzy dotychczasową ofertę, docierając do odbiorców nieobjętych zasięgiem sieci FTTH.

Na mocy umowy z Eutelsat, platforma transmituje 38 kanałów, z czego ponad połowa to kanały w jakości HD. Odbiorcy wybierają spośród trzech głównych pakietów pay-TV, do których mogą dobierać kanały dodatkowe, tematyczne, bądź kanały premium - wszystko już od 6 Euro za miesiąc. Usługa obejmuje wyłączną dystrybucję kanałów Orange Sports, meczów Ligi Mistrzów, rozgrywanych na słowackich boiskach przez najbliższe trzy sezony, a także innych treści z wysokiego szczebla, obejmujących piłkę nożną, hokeja na lodzie, koszykówkę, czy MMA.

Pavol Lančarič, dyrektor generalny Orange Slovensko, powiedział: „Wraz z uruchomieniem usługi satelitarnej Orange TV, dostępność naszych usług TV dla odbiorców wzrośnie radykalnie. Oferowane przez nas treści premium będą dostępne dla niemal wszystkich Słowaków.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Cieszymy się współpracą z Orange Slovensko nad rozszerzaniem oferty pay-TV na rynku słowackim. Niniejsza umowa odzwierciedla wydajność satelitów w docieraniu do najdalszych lokalizacji, a także siłę pokrycia satelity EUTELSAT 16A dla Europy Środkowej. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację współpracy, jako, że oferta Orange Slovensko zagwarantuje wkrótce treści najlepszej jakości odbiorcom z całego kraju.”

Odwiedź Eutelsat na targach IBC, w dniach 14 - 18 września; hala 1, D.59

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6900 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.