Obserwuj: Eutelsat Polska

EUTELSAT 115 West B zaczyna pracę

Komunikat prasowy   •   Paź 15, 2015 08:03 CEST

Paryż, 15 października 2015 - EUTELSAT 115 West B, pierwszy w pełni elektryczny satelita z floty Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) rozpoczyna pełnowymiarową pracę, świadcząc usługi odbiorcom z Ameryki Północnej i Południowej. Satelita poszerzył zasięg Eutelsat o Alaskę i Kanadę na północy, Wyspę Wielkanocną na zachodzie i Patagonię na południu, stając się zarazem satelitą o prawdziwie panamerykańskim pokryciu.

Wielu klientów zdążyło już wybrać nowego satelitę jako swoją platformę rozwoju. Hunter Communications Canada, globalny dostawca rozwiązań satelitarnych, dzierżawi pojemność, która zostanie wykorzystana dla usług powietrznych, łączności w przemyśle energetycznym, a także usług morskich z zastosowaniem komercyjnym i militarnym. Axesat, jeden z wiodących dostawców łączności dla przedsiębiorców w Ameryce Łacińskiej, wykorzysta zasięg nowego satelity nad Ameryką Południową, który rozciąga się od Kolumbii po Chile, celem umożliwienia łączności klientom z sektorów: energetycznego, finansowego, edukacyjnego i rządowego, nawet w najbardziej odległych lokalizacjach. Elara Communications, wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych i technologicznych w Meksyku, użyje satelity EUTELSAT 115 West B dla szerokiego wachlarza usług związanych z transmisją danych w zastosowaniach wysokiej wydajności, takich jak sieci korporacyjne, inicjatywy rządowe, łączność szerokopasmowa, dosył komórkowy, a także usługi na rynku paliwowym i mobilnym.

Wyjątkowe kąty nachylenia satelity EUTELSAT 115 West B oraz jego pokrycie dla całego regionu, umożliwiają firmie Eutelsat wystosowanie korzystnej cenowo oferty dla klientów świadczących usługi w zakresie dostępu szerokopasmowego, dosyłu komórkowego, a także rozwiązań VSAT i łączności społecznej.

Patricio Northland, dyrektor generalny Eutelsat Americas, powiedział: Cieszy nas widok w pełni uruchomionego satelity EUTELSAT 115 West B, gotowego na podjęcie dalszej ekspansji dostarczanych przez nas usług w obydwu Amerykach. Nasi klienci, zarówno nowi, jaki i ci z wieloletnim stażem, skorzystają z wyjątkowej wydajności tego satelity w szerokim zakresie usług. Jestem przekonany, że nasze zaangażowanie w rozwój innowacyjności będzie nadal procentowa

, zarówno w Ameryce, jak i poza nią.

W pierwszym kwartale roku 2016 do satelity EUTELSAT 115 West B dołączy na orbicie w pełni elektryczny satelita EUTELSAT 117 West B, który zostanie umieszczony na pozycji 117° West, celem zwiększenia pojemności dla rynków nadawczych Ameryki Łacińskiej. Wyniesienie EUTELSAT 65 West A, trzeciego satelity na mapie ekspansji Eutelsat Americas, planowane jest na rok 2016. Jego przeznaczeniem będzie wysokiej mocy pokrycie dla Brazylii i Ameryki Łacińskiej w pasmach C, Ku i Ka.

Przesunięcie satelity EUTELSAT 115 West A nastąpi w najbliższych tygodniach.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.