Obserwuj: Eutelsat Polska

Euronews HD, nowy kanał Globecast na pozycji Eutelsat HOTBIRD

Komunikat prasowy   •   Lis 02, 2016 09:02 CET

Paryż, 2 listopada 2016 - Globecast, globalny dostawca rozwiązań w sektorze mediów, ogłasza zawarcie kontraktu z Euronews, międzynarodowym kanałem informacyjnym o największej oglądalności w Europie. Kontrakt obejmuje transmisję kanału w nowej jakości HD dla odbiorców w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, która rozpoczęła się 1 listopada z pozycji Eutelsat HOTBIRD. Proces ten został poprzedzony wspólną informacją wydaną przez Eutelsat i Globecast przy okazji targów IBC 2016, traktującą o przyspieszeniu rozwoju standardu HD na najpopularniejszej pozycji nadawczej Eutelsat.

Obejmujący informacje z całego świata, kanał Euronews nadawany jest przez Globecast w standardzie SD, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w 13 językach: arabskim, angielskim, francuskim, niemieckim, greckim, węgierskim, włoskim, perskim, portugalskim, rosyjskim, hiszpańskim, tureckim i ukraińskim. Nowa wersja kanału w standardzie HD, nadawana jest w języku angielskim, w systemie kodowania MPEG-4/DVB S2 z nowej platformy HOTBIRD, przeznaczonej dla najważniejszych międzynarodowych kanałów informacyjnych.

Didier Mainard, wicedyrektor wykonawczy Globecast ds. sprzedaży, marketingu i komunikacji, powiedział: „Współpraca Globecast i Eutelsat ma na celu rozwój pozycji HOTBIRD, która jest światowym liderem w zakresie kanałów FTA o szerokim zasięgu DTH, obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną. Od kilku miesięcy Globecast prowadzi bardzo bliską współpracę z Euronews, zarówno pod kątem technicznym, jak i komercyjnym, mającą na celu wprowadzenie na rynek kanału w standardzie HD. Cieszymy się, że Euronews zdecydował się na rozszerzenie naszej dotychczasowej współpracy.”

François Schmitt, dyrektor operacyjny Euronews, powiedział: „Dostarczamy najważniejsze informacje odbiorcom w całym zasięgu pozycji HOTBIRD, zajmując ponadto znaczące miejsce w sektorze biznesowym. Zdajemy sobie sprawę z odpowiedniego momentu na wprowadzenie standardu HD do naszej oferty. Obecnie, jesteśmy w stanie dostarczyć najważniejsze informacje w standardzie HD naszym dotychczasowym odbiorcom, włączając najlepsze hotele w klasie biznesowej, organizacje z sektora hotelarskiego i turystycznego, operatorów kablowych i IPTV, a także odbiorców indywidualnych.”

Michel Azibert, dyrektor ds, sprzedaży Eutelsat, powiedział: „Cieszymy się, iż HOTBIRD jest pierwszą na świecie platformą, która transmituje kanał Euronews w standardzie HD. Mamy ogromną satysfakcję ze współpracy z Globecast, która przyspiesza proces zmiany rozdzielczości, zwłaszcza w przypadku treści FTA.”

O Globecast

Jako członek Grupy Orange, Globecast zapewnia bezkompromisowe usługi globalne w zakresie akwizycji, zarządzania i dystrybucji treści. Bezustanna innowacyjność spółki w środowisku IP-centrycznym skutkuje bezpiecznymi i niezawodnymi rozwiązaniami dla jej klientów. Globacast to najlepsza globalna sieć HFC i sieć satelitarna w zakresie udziału w produkcji i dystrybucji treści wideo. Umożliwia ona multiplatformową działalność, włączając usługi satelitarne i kablowe, TV Everywhere, OTT, VoD, usługi wykorzystujące sieci CDN, a także usługi mediowe, działające w oparciu o chmury obliczeniowe. Spółka jest zaufanym partnerem w zakresie porycia i międzynarodowej dostawy informacji, wydarzeń sportowych i innych wydarzeń specjalnych na całym świecie. Klienci Globecast cieszą się bezkompromisową jakością usług świadczonych z 12 połączonych ze sobą placówek Globecast, znajdujących się m.in. w Los Angeles, Londynie, Singapurze, Paryżu, Rzymie i Johannesburgu.

Kontakt dla prasy:

Bazeli Mbo,

bazeli.mbo@globecast.com

Tel. +33155952604

O Euronews

Euronews to najczęściej oglądany, międzynarodowy kanał informacyjny w Europie, a zarazem kompletna platforma multimedialna dla odbiorców w ruchu. Euronews nadaje informacje ze świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w 13 językach: arabskim, angielskim, francuskim, niemieckim, greckim, węgierskim, włoskim, perskim, portugalskim, rosyjskim, hiszpańskim, tureckim i ukraińskim. Od rozpoczęcia swej działalności w 1993 roku, Euronews dokłada wszelkich starań by dostarczać zgodne ze stanem faktycznym, szczegółowe informacje. Daleki od ukierunkowań politycznych, Euronews to obecnie najlepsza pracownia w zakresie dziennikarstwa telewizyjnego. Każdego dnia, składający się z ponad 400 dziennikarzy, reprezentujących 25 różnych narodowości, zespół Euronews dostarcza najważniejsze informacje globalnemu odbiorcy, stosując zasady dziennikarstwa bezkompromisowego. Koncepcja jest słuszna; pomimo rosnącej konkurencji, w zakresie oglądalności Euronews pozostaje europejskim liderem.

www.euronews.com

Lydie Bonvallet

lydie.bonvallet@euronews.com

tel. +33 428670535

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.