Obserwuj: Eutelsat Polska

Eurochannel przechodzi na standard HD na kluczowej dla Eutelsat pozycji 16° East

Komunikat prasowy   •   Paź 16, 2017 14:44 CEST

Miami, Paryż, 16 października 2017 - Eurochannel, międzynarodowy kanał TV poświęcony wysokiej jakości europejskim filmom i serialom, ogłasza przy okazji odbywających się w Cannes targów MIPCOM, przejście na standard HD. Będąc bezpośrednim klientem Eutelsat od pięciu lat, Eurochannel zwiększa dzierżawioną pojemność na wysokiej mocy satelicie EUTELSAT 16A, celem wprowadzenia na rynek europejski swojej wersji HD.

Satelita EUTELSAT 16A zlokalizowany jest na kluczowej dla Eutelsat pozycji 16° East, preferowanej dla dystrybucji usług TV do europejskich sieci naziemnych, od Rejkiawiku po Moskwę i od Teneryfy po Tbilisi. Obecnie, program nadawany przez Eurochannel trafia do ponad 70 operatorów sieci IP i kablowych w 17 krajach Europy. Pokrycie satelity EUTELSAT 16A pozwoli mu na rozszerzenie dystrybucji o Rosję, Litwę i Chorwację. Do uplinku programu w jakości HD zostanie wykorzystany zlokalizowany w Bośni, partnerski teleport Eutelsat „TEAM: MEDIA.”

Eurochannel to wielokrotnie nagradzany kanał TV, dedykowany filmom i serialom, obrazującym różnorodność kultury europejskiej, a także treściom z zakresu mody, sztuki i podróży. Zmiana na standard HD podkreśla zaangażowanie i chęć sprostania oczekiwaniom odbiorcy w zakresie jakości wrażeń wizualnych.

O Eurochannel

Eurochannel to wielokrotnie nagradzany, będący w czołówce światowej, europejski kanał filmowy Pay TV. Więcej informacji na: www.eurochannel.com

Kontakt dla mediów

Joseph de Monvallier

wiceprezes Eurochannel ds. marketingu i sprzedaży

joseph@eurochannel.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.