Obserwuj: Eutelsat Polska

Eurobroadband Infrastructure i Preffered Partner Programme celem usprawnienia dystrybucji pojemności satelity KA-SAT

Komunikat prasowy   •   Gru 06, 2018 11:24 CET

  • Restrukturyzacja strategii EBI w zakresie dystrybucji oraz nowy model sprzedaży hurtowej
  • Umożliwienie preferowanym partnerom świadczenia wysoce konkurencyjnych usług, przy zapewnieniu środków minimalizujących przepaść cyfrową

Paryż, 6 grudnia 2018 - Eurobroadband Infrastructure (EBI), spółka zależna Eutelsat (NYSE Euronext: ETL), uruchamia Preferred Partner Programme, program preferowanych partnerów, dotyczący dystrybucji pojemności na satelicie KA-SAT. Celem programu jest ożywienie dystrybucji pojemności satelity KA-SAT, a za tym zwiększenie dostępności satelitarnych usług internetowych, czyli zmniejszenie przepaści cyfrowej, zgodnie z celami strategii „Europa 2020”.

Program odnosi się do komercjalizacji pojemności satelity KA-SAT pod szyldem marki Konnect. EBI zapewni pojemność sieci satelitarnej, a także wsparcie w zakresie wyposażenia sprzętowego subskrybentów, instalacji oraz marketingu marki Konnect. Preferowani partnerzy będą zarówno aktywnie promować i sprzedawać satelitarne usługi szerokopasmowe marki Konnect, jaki i wspomagać obsługę subskrybentów. Program rozróżnia dwa poziomy partnerstwa: Złoty i Srebrny. Partnerzy Złoci będą mogli zaoferować nowe, nielimitowane pakiety1 usług szerokopasmowych, o prędkości pobierania sięgającej nawet 50 Mb/s (wysyłania 6 Mb/s), co będzie porównywalne do usług świadczonych przez sieci naziemne.

Wybrani partnerzy, włączając Bigblu Broadband plc i skyDSL na poziomie Złotym oraz hiszpański Skycyl/Nimvox, turecki ESER Telecom i marokański Nortis na poziomie Srebrnym, podpisali już zgodę na uczestnictwo w programie.

Catherine Carde, dyrektor wykonawczy Eurobroadband Infrastructure, powiedziała: „Wspólny cel, jakim jest szybkie i skuteczne zapewnienie usług szerokopasmowych odbiorcom w całej Europie i poza nią sprawia, iż nasze stosunki z kluczowymi partnerami w zakresie dystrybucji usług są coraz silniejsze. Wspólnie przyspieszymy dostawę możliwie najszybszych pakietów satelitarnych usług szerokopasmowych. Uruchomienie tego programu jest również uzupełnieniem restrukturyzacji strategii EBI w zakresie dystrybucji, a w szczególności zmianą modelu sprzedaży hurtowej, skoncentrowanej na wybranych, wyspecjalizowanych partnerach dystrybucyjnych i największych ośrodkach telekomunikacji.

1 Niniejsze oferty objęte są pierwszeństwem dostępu do pojemności satelitarnej, uwzględniając potencjalne zmniejszenie przepływu, w zależności od stanu sieci.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com
Christina Darvasi Tel.: + 52 55 2629 5847 christina.darvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.