Obserwuj: Eutelsat Polska

Ethiosat - nowa, etiopska platforma usług TV na satelicie EUTELSAT

Komunikat prasowy   •   Maj 10, 2017 11:21 CEST

Addis Abba, Paryż, 10 maja 2017 - W przeddzień odbywających się na Mauritiusie targów NexTV CEO, etiopska Agencja Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (INSA), odpowiedzialna za transformację krajowej infrastruktury w zakresie bezpieczeństwa i high-tech, wydała oświadczenie o uruchomieniu nowej platformy usług TV, Ethiosat. INSA zawarła wieloletni kontrakt z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), obejmujący pojemność na pozycji 7/8° West, kluczowej dla usług telewizji satelitarnej w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Począwszy od 9 kanałów krajowych, Ethiosat będzie stopniowo rozszerzać ofertę o treści dodatkowe.

Platforma jednego satelity

Na etiopskim rynku satelitarnych usług TV dostępnych jest obecnie ponad 30 kanałów, które nadawane są z kilku satelitów. Ethiosat oferuje licencjonowanym kanałom możliwość nadawania z jednej platformy, zapewniając łatwiejszy dostęp dla odbiorów w całym kraju, a tym samym przyspieszając cyfryzację środowiska nadawczego. Pierwsze z kanałów, włączając EBC (Etiopską Spółkę Nadawczą) i Oromia TV1, są dostępne jako kanały FTA. W przyszłości platforma powiększy swą ofertę o programy krajowe i regionalne, a także treści pochodzące od nadawców komercyjnych.

Lepszy dostęp do rozrywki w jakości cyfrowej

Dzięki platformie Ethiosat, do której dostęp umożliwia antena 90cm i dekoder, odbiorcy w poszukiwaniu wybranych treści od różnych dostawców nie muszą już przeszukiwać kilku pozycji orbitalnych. Nowa platforma wykorzystuje również niedawno zainstalowaną bazę anten, przystosowaną do odbioru z popularnej pozycji 7/8° West.

Przełom w etiopskim środowisku mediowym

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, powiedział: „Niniejsza umowa umacnia pozycję satelity EUTELSAT 8 West B na etiopskim rynku nadawczym, będąc zarazem dowodem na nową falę rozwoju krajowego rynku usług telewizji cyfrowej. Zainteresowanie pozycją satelitarną 7/8° West spowodowane jest silną ofertą programową, obejmującą ponad 1200 kanałów, a także różnorodnością i wyłącznością treści w dostępie FTA.”

Gebremeskel Teklemariam, szef dyrektoratu INSA, dodał: „Platforma Ethiosat będzie przełomem w naszym środowisku mediowym. Opierając się na bogatym doświadczeniu Eutelsat, INSA może przygotować zróżnicowaną ofertę usług dla odbiorców w całej Etiopii, wzbogacając zarazem pozycję satelitarną 7/8° West o kolejne konkurencyjne treści wysokiej jakości.”

Odbiór platformy Ethiosat z satelity EUTELSAT 8 West B

Częstotliwość: 11 512 MHz

Polaryzacja wertykalna

DVB-S2, 8 PSK, FEC 2/3

Symbol rate: 30 MBaud

8PSK

1 Kanały dostępne w ramówce Ethiosat to: EBC, EBC3, Adiss TV, ES TV, Oromia TV, TIGRAI TV, Southern TV, Amhara TV, Walta TV.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.