Obserwuj: Eutelsat Polska

Eric Moltzau dołącza do Eutelsat America Corp. jako pierwszy wiceprezes ds. rozwoju biznesu i strategii

Komunikat prasowy   •   Paź 20, 2016 12:32 CEST

Paryż, Waszyngton DC, 20 października 2016 - Eutelsat America Corp., zlokalizowana w Waszyngtonie DC filia Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), specjalizująca się w rozwiązaniach szerokopasmowych i usługach transmisji danych dla sektora rządowego, przemysłu naftowego i gazowniczego oraz przedsiębiorców, ogłasza, iż Eric Moltzau został mianowany pierwszym wiceprezesem ds. rozwoju biznesu i strategii. Eric pokieruje planowaniem strategicznym, działalnością w zakresie rozwoju biznesowego oraz hostingiem ładunków, mającym na celu rozszerzenie usług satelitarnych na rządowych i komercyjnych rynkach Ameryki Północnej. Eric Moltzau będzie również członkiem grupy, która zajmuje się rozwojem usług rządowych w Eutelsat.

Poprzednim pracodawcą Erica był Intelsat General Corporation, gdzie przewodniczył on zespołowi odpowiedzialnemu za rozwój i dostarczanie nowych sieci satelitarnych i usług kosmicznych na wschodzące rynki konsumenckie.

Eric Moltzau to emerytowany po 21 latach służby, żołnierz Amerykańskich Sił Powietrznych, U.S. Air Force. Służył on na wielu pozycjach przywódczych, zajmując się działaniami kosmicznymi, a także rozwojem systemów kosmicznych inaziemnych. Służąc w USAF, Eric Moltzau był współtwórcą programu CHIRP (Commercially Hosted Infrared Payload), który przedstawił propozycję hostingu ładunków rządowych na satelitach komercyjnych.

Uzyskawszy tytuł licencjata matematyki uniwersytetu stanowego w Arizonie, Eric Moltzau zdobył stopień inżyniera działań kosmicznych na uniwersytecie w Colorado Springs.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.