Obserwuj: Eutelsat Polska

Elektryczny satelita EUTELSAT 117 West B w pełni gotowy do świadczenia usług komercyjnych

Komunikat prasowy   •   Sty 16, 2017 09:55 CET

Skomercjalizowany przez Eutelsat Americas, EUTELSAT 117 West B jest drugim w pełni elektrycznym satelitą floty Eutelsat. Wyposażony w 48 transponderów pasma Ku, satelita EUTELSAT 117 West B zapewni swymi czterema wiązkami regionalnymi doskonałe pokrycie dla Meksyku, Ameryki Środkowej i Karaibów, oraz Ameryki Południowej wraz z tzw. Stożkiem Południowym. Satelita uzupełni obecną na rynku od roku 2013, pozycję 117° West, dzięki czemu stanie się ona pozycją multisatelitarną (obecnie korzystają z niej Millicom’s Tigo Star, Stargroup i Televisia). Ponadto, zapewni on kluczowe usługi operatorom telekomunikacyjnym oraz dostawcom usług w sektorze rządowym w Ameryce Łacińskiej.

Satelita EUTELSAT 117 West B pomieści również nowej generacji ładunek WAAS (ang. Wide Area Argumentation System, amerykański system satelitarny wspomagający system NAVSTAR-GPS) , którego operatorem jest Raytheon, główny kontrahent Federalnej Administracji Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA). Stworzony dla cywilnej społeczności lotniczej, ładunek WAAS rozpocznie pracę w roku 2018. Jego zadaniem będzie odbieranie sygnałów ze stacji naziemnych, które weryfikują dokładność sygnału i retransmitują informacje do odbiorców GPS, włączając załogi linii lotniczych, będące najbardziej wymagającymi cywilnymi użytkownikami GPS. Ponadto, system zwiększy dokładność sygnału GPS z 10 metrów do 1-2 metrów, zwiększając tym samym bezpieczeństwo dla użytkowników w Kanadzie, Meksyku, Puerto Rico, a także na kontynentalnych terytoriach Stanów Zjednoczonych, włącznie z Alaską.

Ładunek WAAS jest pierwszym ładunkiem na satelicie w pełni elektrycznym, a zarazem trzecim ładunkiem na satelitach Eutelsat, po ładunku EDRS-A na satelicie EUTELSAT 9B dla ESA i Airbus Defence and Space i ładunkiem w paśmie S satelity EUTELSAT 10A dla Echostar.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.