Obserwuj: Eutelsat Polska

Elara zwiększa pojemność od Eutelsat poprzez kontrakt na usługi w Ameryce Łacińskiej

Komunikat prasowy   •   Paź 14, 2015 08:03 CEST

Paryż, 14 października 2015 - Elara Comunicaciones, wiodący dostawca usług w zakresie telekomunikacji i technologii w Meksyku, po raz kolejny zwiększa pojemność dzierżawioną od Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL). Wieloletni kontrakt z Eutelsat Americas, obejmujący transpondery i satelity, umożliwi firmie Elara świadczenie usług związanych z transmisją danych w Meksyku i Ameryce Łacińskiej.

Nowa umowa obejmuje pojemność na w pełni elektrycznym satelicie nowej generacji, EUTELSAT 115 West B, mającym rozpocząć pracę jeszcze w tym tygodniu, a także na satelicie EUTELSAT 117 West A. Dzięki nowym zasobom, Elara dostarczy rozmaite usługi dla zastosowań wysokiej wydajności, takich jak sieci korporacyjne, inicjatywy rządowe, łączność szerokopasmowa, dosył komórkowy oraz usługi na rynku paliwowym i mobilnym.

Elara i Eutelsat Americas to wieloletni partnerzy, którzy współpracują przy inicjatywie meksykańskiego Ministerstwa Komunikacji i México Conectado, mającej na celu zapewnienie łączności szerokopasmowej na terenie całego kraju. Za sprawą nowego kontraktu, Eutelsat stanie się dla firmy Elara czołowym dostawcą pojemności satelitarnej.

Elara to operator jednego z czołowych teleportów w Meksyku, który jest jedynym meksykańskim teleportem uznanym w rankingu WTA (Światowy Związek Teleportów) z 2014 roku za najlepszy teleport w rozwoju ekonomicznym. Ponadto, teleport ten znalazł się w światowym rankingu niezależnych teleportów „Top 20 Worldwide Ranking” przez trzy kolejne lata, a pracujący przy nim zespół zyskał szerokie uznanie. Stojący na czele dyrektor generalny Elara, Jorge Villarreal, to postać wielokrotnie nagradzana, między innymi nagrodą WTA „Executive of the Year” (dyrektor wykonawczy roku) 2015.

Patricio Northland, dyrektor generalny Eutelsat Americas, powiedział: Cieszymy się z możliwości dalszego umacniania naszych relacji z firmą Elara oraz z ciągłego zaufania, jakim Jorge Villarreal i jego zespół darzą naszą flotę i usługi. Czekamy bliskiejwspółpracy, w której zapewnimy ich o naszej gotowości do spełniania stale zmieniających się potrzeb w regionie.

Jorge Villarreal, dyrektor generalny Elara Comunicaciones, dodał: Partnerstwo Elara i Eutelsat Americas wyznacza jasny plan działania. Nowoczesna technologia i satelity nowej generacji pozwolą nam zachować pozycję lidera na rynku, a także zapewnić odbiorców, iż nasze rozwiązania przewyższają ich oczekiwania w każdym sektorze.

Satelita EUTELSAT 115 West B to pierwszy w pełni elektryczny satelita w globalnej flocie Eutelsat. Charakteryzuje się on 24 transponderami w paśmie C i 41,5 transponderami równoważnymi w paśmie Ku, połączonymi z konkretnymi obszarami usług, włączając Alaskę, Kanadę, Meksyk i Amerykę Południową, a także wyjątkowym kątem elewacji i poziomami mocy EIRP na terenie całego regionu. Dzięki niemu pokrycie Eutelsat dla Ameryki wejdzie na zupełnie nowy poziom, oferując oszczędne rozwiązania klientom świadczącym usługi, obejmujące transmisję wideo, dostęp szerokopasmowy, dosył komórkowy, rozwiązania VSAT oraz łączność społeczną.

W pierwszym kwartale roku 2016 do satelity EUTELSAT 115 West B dołączy na orbicie w pełni elektryczny satelita EUTELSAT 117 West B, który zostanie umieszczony na pozycji 117° West, celem zwiększenia pojemności dla rynków nadawczych Ameryki Łacińskiej. Wyniesienie EUTELSAT 65 West A, trzeciego satelity na mapie ekspansji Eutelsat Americas, planowane jest na rok 2016. Jego przeznaczeniem będzie wysokiej mocy pokrycie dla Brazylii i Ameryki Łacińskiej w pasmach C, Ku i Ka.

O Elara

Obecna na rynku od roku 2004, firma Elara Comunicaciones oferuje swoim klientom największe doświadczenie w świadczeniu usług, będąc zarazem doradcą biznesowym dla ich potrzeb telekomunikacyjnych. Elara to również najbardziej doświadczony operator teleportów na rynku korporacyjnym, dla telekomunikacji satelitarnej i usług technologicznych w Meksyku. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta w zakresie dosyłu GSM, szybkiego startu, back-up’u i łącz podstawowych dla rynków specjalistycznych, takich jak przemysł naftowy i kopalniany, a także spedycja i rynek rządowy. Używając teleportu zlokalizowanego w Meksyku, Elara pracuje w oparciu odbiorców technologię VSAT. Wyróżniona certyfikatem ISO 9001:2008, firma Elara to jeden z 60 członków “Mejores Empresas Mexicanas” (Najlepsze Firmy Meksykańskie) 2014, co daje gwarancję standaryzacji usług i procesów firmy, czyniąc je zarazem bardziej wydajnymi.

Więcej informacji o Elara na www.elara.com.mx


Dział prasowy


Joanna Estrada Tel: +52 55 3690.0400 wew. 2046 joanna.estrada@elara.com.mx

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.