Obserwuj: Eutelsat Polska

Dzięki satelicie EUTELSAT 7 West A, algierscy widzowie zobaczą Echourouk News w jakości HD

Komunikat prasowy   •   Sty 30, 2017 17:58 CET

Algier, Dubaj, Paryż, 30 stycznia 2017 - Przy okazji odbywających się w Dubaju targów DISCOP Dubai, które skupiają kluczowych graczy na rynku TV z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, algierska grupa mediowa Echourouk ogłasza wybór satelity EUTELSAT 7 West A, celem nadawania swego flagowego kanału, Echourouk, w jakości HD.

Młody kanał w awangardzie nowych technologii

Obecny na rynku od roku 2014, kanał Echourouk News systematycznie pozyskuje nowych widzów, będąc dziś jednym z kanałów komercyjnych o największej oglądalności w Algierii. Jego studia nadawcze w Algierze zapewniają widzom najświeższe wiadomości ze świata arabskiego przez całą dobę, zarówno w języku arabskim, jak i francuskim. Kanał Echourouk News to pierwszy kanał informacyjny w regionie Maghreb, nadawany w jakości HD.

Ali Fodil, założyciel i dyrektor zarządzający Echourouk Group, powiedział: „Dzięki rozpoczęciu nadawania naszego kanału informacyjnego w jakości HD poprzez satelitę EUTELSAT 7 West A już w grudniu ubiegłego roku, jesteśmy na bieżąco z najważniejszymi trendami technologicznymi, zapewniając swym odbiorcom najlepszą jakość obrazu.”

Nadawczy punkt odniesienia

Wybór satelitów Eutelsat na pozycji 7/8° West odzwierciedla również plany Echourouk, mające na celu skupienie swych pięciu kanałów (Echourouk SD, Echourouk HD, Echourouk News SD, Echourouk News HD i Benna TV) na pozycji, będącej punktem odniesienia dla telewizji satelitarnej w Afryce Północnej, która trafia obecnie do 5,7 mln domów w Algierii.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds rozwoju i reklamy, dodał: „Dzięki tej umowie, satelita EUTELSAT 7 West A staje się kluczową platformą dla Echourouk, wypełniając potrzeby w zakresie tzw. contribution links i bezpośrednich transmisji do milionów odbiorców w jakości cyfrowej i w HD. Cieszymy się, iż możemy wspierać nowe przedsięwzięcie Echourouk,a tym samym być częścią ekspansji algierskiego środowiska nadawczego.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.