Obserwuj: Eutelsat Polska

DStv Eutelsat Star Awards 2017 startuje wraz z nowym profilem na Facebooku.

Komunikat prasowy   •   Gru 05, 2017 12:46 CET

Johannesburg, Paryż, 5 grudnia 2017 - Konkurs DStv Eutelsat Star Awards powraca w wielkim stylu po zgarnięciu nagrody Better Satellite Award na odbywającej się wczoraj w Londynie gali trzeciego dorocznego konkursu Better Satellite World Awards. Jego nagrody trafiają w ręce przedsiębiorstw i innowatorów, dzięki którym świat staje się bogatszy, zdrowszy, lepiej wykształcony, zrównoważony i zintegrowany. Po owocnych sześciu latach, konkurs DStv Eutelsat Star Awards powraca na kolejną, siódmą edycję. Zgłoszenia uczniów szkół średnich przyjmowane są od dzisiaj w formie eseju, bądź plakatu przedstawiającego rozwinięcie tematu: „To już sześćdziesiąt lat od wyniesienia pierwszego satelity, Sputnika, nadającego łatwy do przechwycenia, sygnał ’beep, beep, beep.’ W oparciu o ten historyczny moment, napisz esej, bądź wykonaj plakat obrazujący jak satelity wprowadziły ludzkość w XXI wiek, będąc globalnym unifikatorem.”

Sięgając gwiazd

Nagrody w konkursie są tak wielkie, jak wielkie są marzenia pełnej energii, młodej generacji Afrykańczyków, gotowych kształtować rozwój swojego kontynentu. Wybrany spośród tysięcy uczestników poprzez wysoko wyspecjalizowane jury, zwycięzca konkursu w kategorii esej odbędzie wyjątkową podróż dla dwojga do paryskiej siedziby Eutelsat, a następnie do Gujany Francuskiej, gdzie będzie świadkiem wyniesienia rakiety w kosmos. Zwycięzca konkursu w kategorii plakat zostanie nagrodzony podróżą dla dwojga do Południowej Afryki, która obejmie wizytę w Krajowej Agencji Kosmicznej Południowej Afryki, a także poznanie kilku najważniejszych obiektów, jako goście MultiChoice Africa. Szkoły, do których uczęszczają zwycięzcy, otrzymają zestawy instalacyjne DStv, zawierające antenę, odbiornik TV i dekoder, zapewniające darmowy dostęp do pakietu edukacyjnego DStv.

Uczniowie z pasją do technologii

Konkurs DStv Eutelsat Star Awards przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich z całego kontynentu, objętych zasięgiem MultiChoice Africa. Formularze zgłoszeniowe dostępne są we wszystkich placówkach MultiChoice, a także na www.dstvstarawards.com. Zgłoszenia w języku angielskim, francuskim, bądź portugalskim będą rozpatrywane na podstawie kryteriów, takich jak: precyzja, kreatywność, oryginalność i innowacyjność. Po raz pierwszy w historii, uczestnicy tegorocznej edycji mają możliwość wzajemnej integracji poprzez poświęcony konkursowi, profil na Facebooku.

Termin zgłoszeń upływa 12 lutego 2018. W konkursie wezmą udział wyłącznie zgłoszenia na oficjalnym formularzu. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na oficjalnej ceremonii w marcu 2018.

Wszystkie szczegóły dotyczące kryteriów oceny oraz wyboru nagród i finalistów dostępne są na oficjalnej stronie DStv Eutelsat Star Awards: http://www.dstvstarawards.com/about.html

Wsparcie dla potrzeb afrykańskiej edukacji

MultiChoice Africa i Eutelsat przekonani są o sile edukacji w dziedzinie nauki i technologii, jako zachęty dla młodych umysłów do pozytywnej zmiany otaczającego ich świata. Ich wspólna inicjatywa, będąca w tym roku już siódmą edycją konkursu DStv Eutelsat Star Awards, ma na celu inspirację młodych obywateli Afryki do innowacyjnego myślenia. Ten panamerykański projekt cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak również w społecznościach akademickich i naukowych. Od pierwszej edycji w 2011 roku, w konkursie DStv Eutelsat Star Awards wzięło udział ponad 6000 studentów.

Dołącz do nas na Facebooku by mieć dostęp do najświeższych wiadomości i inspiracji:

fb.me/DStvEutelsatStarAwards

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6700 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 44 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy


Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

O MultiChoice Africa

Rozrywka to znakomity sposób na przekazywanie historii, które otwierają nasze umysły, łączą ludzi wokół wspólnych pasji i przybliżają do nowej rzeczywistości. Rozrywka prowadzi nas przez emocje, od śmiechu, do łez. Informuje, uczy i inspiruje. MultiChoice to spółka świadcząca usługi w zakresie rozrywki wideo - naszą rolą jest wzbogacanie codzienności. Dzięki najnowszej technologii na naszych platformach DStv i GOtv, zapewniamy najlepszą rozrywkę milionom odbiorców w 49 krajach Afryki Subsaharyjskiej - dostarczamy treści, które kochają odbiorcy, przyczyniając się zarazem do sukcesów lokalnych przedsiębiorstw. Jako, że wywodzimy się z Afryki, nasze korzenie są tam, gdzie żyją nasi klienci. Naszymi biurami zarządzają lokalni ludzie, którzy zapewniają pracownikom coraz to nowsze możliwości. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w życie lokalnej społeczności. Nasza działalność rozwija się w parze z lokalną gospodarką, opierając się często na długoterminowych kontraktach z instytucjami rządowymi, nadawcami państwowymi i przedsiębiorcami. Pragniemy wykorzystać nasze zasoby i odegrać pozytywną rolę w rozwoju społeczeństwa i przemysłu Afryki, tworząc środowisko kreatywne, tętniące życiem i silne pod względem ekonomicznym. Poprzez wysokie wartości przekazywane naszym klientom, pracownikom i społeczeństwu, budujemy firmę przyszłości.


Dział prasowy


Lebogang Ramothata Tel: +27 11 289 4366 lebogang.ramothata1@multichoice.co.za

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.