Obserwuj: Eutelsat Polska

Dalszy rozwój pozycji Eutelsat 7/8° West: ponad 56 milionów odbiorców w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie

Komunikat prasowy   •   Lis 14, 2017 12:42 CET

  • Na przestrzeni roku, dotarcie satelity zwiększa się o 7%, osiągając rekordowy próg 59 milionów odbiorców, co stanowi 94% wszystkich odbiorców TV w regionie
  • Eutelsat/Nilesat 7/8° West pozycją pierwszego wyboru dla odbioru wielokanałowego: oferuje nadawcom dostęp do 56,2 mln domów (6% wzrost w 12 miesięcy)
  • Rozwój standardu HD na pozycji 7/8° West o 34%, ze wskaźnikiem penetracji na poziomie 15%; 66% gospodarstw domowych odbierających ofertę pozycji 7/8° West jest przystosowane do odbioru standardu HD

Dubaj, Paryż, 14 listopada 2017 - Przy okazji odbywającego się w Dubaju szczytu branży nadawczej, ASBU BroadcastPro Selevision Summit, Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) zaprezentował najświeższe dane dotyczące trendów kształtujących rynek TV na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Satelita: preferowana infrastruktura cyfrowa na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej

W porównaniu z sieciami naziemnymi i IPTV, w regionie MENA udział w rynku stale zwiększa satelita, którego sygnał odbierany jest w już 59 milionach gospodarstw domowych. Stanowi to 94% całkowitej liczby 62,2 mln domów w 14 krajach arabskich, wzrastając o 2% przez zaledwie 12 miesięcy.

Eutelsat 7/8° West pozycją pierwszego wyboru dla odbioru wielokanałowego

Eutelsat 7/8° West umacnia się na pozycji lidera, docierając do 56,2 mln gospodarstw domowych w 14 mln krajów arabskich, czyli o 3,1 mln więcej niż w roku ubiegłym. Zainteresowanie pozycją 7/8° West wśród 95% odbiorców w regionie związane jest z wyjątkową ofertą programową, obejmującą ponad 1200 kanałów arabskich i międzynarodowych, prezentujących rozmaite treści FTA oraz treści na wyłączność (55%). Wzrost liczby odbiorców w ostatnich miesiącach ma również związek z coraz szerszą ofertą treści HD na pozycji 7/8° West (wzrost o 34% w ciągu 12 miesięcy) - obecnie w jakości HD nadawanych jest 179 kanałów (15% wszystkich kanałów dostępnych z pozycji 7/8° West).

10 milionów nowych odbiorców HD w 12 miesięcy

O rozwoju standardu HD w regionie MENA świadczy liczba gospodarstw domowych, przystosowanych do odbioru oferty HD, która z liczby 17,7 mln wzrosła do 28,2 mln w ciągu zaledwie 12 miesięcy (46% wszystkich odbiorców w regionie). Do odbioru oferty programowej w jakości HD z pozycji Eutelsat/Nilesat 7/8° West przystosowanych jest 66% odbiorców.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, skomentował: „Nasze najnowsze badania potwierdzają dominację satelitów, jako preferowanej infrastruktury cyfrowej w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, a także wskazują kluczowe trendy, zwłaszcza coraz większe znaczenie standardu HD w zakresie nadawania. Badania potwierdzają również czołowe miejsce Eutelsat 7/8° West jako pozycji, która obecnie umożliwia dotarcie oferty TV do ponad 56 mln gospodarstw domowych od Maroka po kraje Zatoki Perskiej. Jako uzupełnienie, z pozycji HOTBIRD nadawanych jest ponad 80 kanałów arabskich, czyniąc ją konkurencyjną zarówno w Europie, jak i w domach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.”

O Eutelsat TV Observatory

Eutelsat TV Observatory to kompleksowa, międzynarodowa jednostka analityczna w zakresie trybów odbioru TV i trendów na 51 rynkach audiowizualnych Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Najnowsze badania przeprowadzono przy współpracy z IPSOS, w czerwcu i lipcu 2017 roku, ankietując w bezpośrednich rozmowach ponad 4000 konsumentów z Maroka, Algierii, Egiptu i Arabii Saudyjskiej, co łącznie reprezentuje 70% gospodarstw domowych w regionie. Wyniki zostały uzupełnione danymi z badania wtórnego. Badania nie objęły hoteli, obiektów administracji publicznej, szpitali, a także pozostałych krajów leżących w zasięgu pozycji 7/8° West, takich, jak: Mauretania, Sudan i Etiopia.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.