Obserwuj: Eutelsat Polska

CCTV rozpoczyna nadawanie trzech flagowych kanałów w jakości HD z pozycji HOTBIRD

Komunikat prasowy   •   Sty 23, 2017 11:47 CET

Paryż, 23 stycznia 2017 - Centralna Telewizja Chińska (CCTV) zawarła długoterminową umowę dystrybucyjną z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), celem transmisji swoich trzech flagowych kanałów w jakości HD w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Kanały CCTV-4 HD, CGTN HD (były CCTV News) i CGTN-Documentary HD (były CCTV Documentary) są obecnie dostępne w jakości HD w angielskiej i chińskiej wersji językowej dzięki wysokiej mocy satelitom HOTBIRD. Wersje kanałów w jakości SD i ofercie FTA dostępne są dzięki pozycji satelitarnej wiodącej w regionie.

Eutelsat uczestniczy w transmisji kanałów CCTV od roku 2008. Obecnie wykorzystuje w tym celu siedem satelitów, których oferta programowa trafia do odbiorców w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. China Gobal Television Network (CGTN) to nowa, chińska organizacja międzynarodowa w dziedzinie mediów, obecna na rynku od grudnia 2016.

Pozycja satelitarna Eutelsat HOTBIRD

Zlokalizowane na pozycji 13° East, trzy wysokiej mocy satelity HOTBIRD zapewniają pierwszorzędne pokrycie dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Dzięki nim, bezkonkurencyjna oferta 1000 kanałów w 40 językach trafia do ponad 135 milionów gospodarstw domowych, za pomocą sieci kablowych, IP, DTT, czy w odbiorze DTH.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.