Obserwuj: Eutelsat Polska

Burkina Faso wybiera Eutelsat celem przyspieszenia ogólnokrajowej cyfryzacji usług TV

Komunikat prasowy   •   Maj 30, 2017 10:42 CEST

Société burkinabè de télédiffusion (SBT) wykorzysta satelitę EUTELSAT 3B celem zmiany na Cyfrową Telewizję Naziemną (DTT)

Abidżan, Wagadugu, Paryż, 30 maja 2017 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza zawarcie wieloletniego kontraktu na pojemność satelitarną z Société burkinabè de télédiffusion (SBT), publiczną agencją wprowadzającą kanały DTT na rynek Burkiny Faso.

Ujawniony przy okazji targów Discop w Abidżanie, zawarty kontrakt to znaczący krok w cyfryzacji rynku Burkiny Faso.

Obecnie, dzięki pojemności dzierżawionej na satelicie EUTELSAT 3B do 35 naziemnych wież transmisyjnych rozlokowanych po terytorium Burkiny Faso trafia około 20 kanałów1, co umożliwia odbiorcom, wyposażonym w dekoder cyfrowy i kompatybilny zestaw TV, czerpanie korzyści z treści w jakości cyfrowej.

Doceniając możliwość nadawania FTA na skalę krajową, uzyskaną dzięki satelicie EUTELSAT 3B, SBT podjęło również współpracę z nadawcą publicznym RTB, celem zwiększenia dostępności usług i treści dla burkińczyków na jeszcze większym obszarze. Pojemność dzierżawiona na satelitach EUTELSAT 16A i EUTELSAT 9B zwiększa dostępność RTB odpowiednio w Afryce i Europie.

Dyrektor generalny SBT, Kadidia Savadogo, zadeklarowała: „Wyjątkowe dla naszej szerokości geograficznej pokrycie satelity EUTELSAT 3B wykorzystamy w celu uruchomienia platformy nadawczej, która dostarczy burkińczykom tak wiele kanałów TV ile jest tylko możliwe, zarówno w lepszej jakości dźwięku, jak i obrazu. Nasz cel to objęcie zasięgiem DTT 98% terytorium kraju przed końcem roku 2017.”

MIchel Azibert, zastępca dyrektora generalnego, a zarazem dyrektor ds. rozwoju i reklamy Eutelsat, dodał: „Niniejszy kontrakt sprawia, iż do pełnej cyfryzacji środowiska nadawczego Burkiny Faso przyczynia się pojemność na trzech satelitach Eutelsat. Jesteśmy dumni z możliwości wsparcia STB w drodze do zwiększenia dostępności kanałów DTT we wszystkich burkińskich domach.”

1 SMTV, Canal 3, TVZ Africa, Impact TV, BF1, TV Maria, Alhouda, CVK, El-Bethel, Burkina Info TV, RTB Télévision, RTB Zénith, Edifice McCann, Savane FM, TAM-TAM Production (3TV), Omega TV i Assemblée TV.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.