Obserwuj: Eutelsat Polska

Bruno Cattan dyrektorem Eutelsat ds. terminali i systemów

Komunikat prasowy   •   Wrz 19, 2016 09:25 CEST

Paryż, 19 września 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż Bruno Cattan został mianowany dyrektorem nowo powstałego Działu Terminali i Systemów Departamentu Technicznego Eutelsat.

Nowy dział zajmie rozwojem i industrializacją nowych produktów i usług dla rynku wideo, a także przejmie rolę przywódcy w kształtowaniu infrastruktury naziemnej dla przyszłych systemów satelitarnych w zakresie satelitów wysokiej przepustowości, włączając konkurencyjne cenowo terminale użytkowników.

Bruno Cattan to pracownik z obszernym doświadczeniem na stanowisku dyrektora technicznego w do spraw innowacji mediowych i telekomunikacyjnych. Uprzednio, zarządzał on zespołami technicznymi i cyfrowymi Canal+ Overseas w Paryżu, a także koordynował zespołami firmy w filiach w Afryce, Azji, a także na terytoriach zamorskich Francji.

Bruno Cattan ukończył francuską politechnikę, Ecole Polytechnique, oraz specjalizującą się w telekomunikacji i informatyce, paryską szkołę wyższą, Telecom ParisTech. Początki jego kariery to przemysł telefonii mobilnej i współpraca z firmami, takimi jak Motorola i Nokia.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.