Obserwuj: Eutelsat Polska

Broadpeak bogatszy o 10 mln Euro

Komunikat prasowy   •   Lip 03, 2019 11:28 CEST

Paryż, Cesson-Sévigné, 3 lipca 2019 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) i Broadpak ogłaszają około 20-procentową inwestycję w Broadpeak, lidera sektora rozwiązań w zakresie dostarczania treści wideo.

Broadpeak to dostawca technologii CDN (Content Delivery Netwok), optymalizujących dostawę treści wideo poprzez sieci naziemne i satelitarne, zapewniając użytkownikom końcowym najlepszą w swojej klasie jakość na wszystkich dostępnych urządzeniach. Inwestycja Eutelsat to kolejny krok w strategii spółki, mającej na celu integrację satelity z ekosystemem IP, będący następstwem uruchomienia we wrześniu 2018 Eutelsat CIRRUS, hybrydowego rozwiązania satelita-OTT, umożliwiającego operatorom satelitarnych kanałów TV świadczenie elastycznych i bezproblemowych usług nadawczych w systemie wieloekranowym (multiscreen).

Eutelsat i Broadpeak połączą zasoby technologiczne, by rozszerzyć portfolio usług dla operatorów telekomunikacyjnych, grup mediowych i właścicieli treści, oferując im gotowe rozwiązania w zakresie dostarczania usług wideo, co z kolei umożliwi im reakcję na rosnące zapotrzebowanie rynku na treści wideo we wszystkich sieciach. Eutelsat i Broadpeak będą również współpracować nad integracją technologii satelitarnej do sieci mobilnych 5G.

Inwestycja Eutelsat, w formie udziałów i obligacji zamiennych, odpowiada kwocie około 10 mln Euro.

Jean-Hubert Lenotte, dyrektor Eutelsat ds. strategii i zasobów: „Cieszymy się współpracą z Broadpeak, która trwa już od roku 2015. Partnerstwo z innowacyjnym i uznanym na rynku liderem rozwiązań dla dostarczania treści wideo, umożliwi nam rozszerzenie oferty w tym zakresie. Jako następstwo uruchomienia Eutelsat CIRRUS we wrześniu ubiegłego roku, niniejsza inwestycja odzwierciedla naszą strategię, mającą na celu przyspieszenie integracji IP i technologii satelitarnych poprzez rozszerzenie portfolio rozwiązań dostępnych dla naszych klientów nadawczych, dystrybuujących treści w odbiorze wielokanałowym.”

Jacques Le Mancq, współzałożyciel i prezes Broadpeak, wyjaśnia, iż jest to nowy rozdział w rozwoju firmy: „Inwestycja Eutelsat pozwoli nam wzmocnić zespół oraz sfinansować rozwój działań biznesowych. Cieszymy się z progresu naszej współpracy, dzięki której stworzymy usługi nowej generacji, zoptymalizujemy, a zarazem zwiększymy wpływy pochodzące z wysokiej jakości usług wideo dla użytkowników końcowych, niezależnie od tego, czy odbieranych stacjonarnie, czy na urządzeniach mobilnych.”

O Broadpeak (www.broadpeak.tv)

Broadpeak® zajmuje się projektowaniem i produkcją komponentów służącym dostarczaniu usług wideo dostawcom usług sieciowych i treści, wdrażającym usługi IPTV, OTT, a także usługi kablowe i mobilne. Rozwiązania i technologie firmy wykorzystywane są przy transmisji filmów, programów TV i innych treści wideo w sieciach zarządzanych i w Internecie, dla urządzeń każdego typu. Dostarczane przez Broadpeak systemy i usługi pozwalają operatorom na większy udział w rynku oraz lojalność wobec odbiorców dzięki wyjątkowej jakości dostarczanych wrażeń.

Broadpeak prowadzi działalność na całym świecie, od prostych instalacji po wielkie systemy, których pojemności sięgają nawet kilku milionów jednoczesnych transmisji. Siedziba firmy znajduje się we francuskim Cesson-Sevigne.

Więcej informacji na: https://broadpeak.tv


Kontakt:
Elodie Levrel

+1 347 270 6733

elodie.levrel@broadpeak.tv

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Spółka Eutelsat Communications wpisana jest na listę giełdy paryskiej (Euronext Paris) pod symbolem „ETL”.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer

Tel: + 33 1 53 98 37 91

mecuer@eutelsat.com


Christina Darvasi

Tel: + 52 55 26 29 58 47

cdarvasi@eutelsat.com


Jessica Whyte

Tel: + 33 1 53 98 37 91

jwhyte@eutelsat.com


InwestorzyJoanna Darlington

Tel. : +33 1 53 98 35 30

jdarlington@eutelsat.com


Cédric Pugni

Tel. : +33 1 53 98 35 30

cpugni@eutelsat.com


Alexandre Enjalbert

Tel. : +33 1 53 98 35 30

aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:
Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.