Obserwuj: Eutelsat Polska

Branża satelitarna i projekt Future Video Initiative

Komunikat prasowy   •   Wrz 11, 2015 07:59 CEST

Amsterdam, Paryż, 11 września 2015 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) i SES S.A. (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG), dwie wiodące firmy na globalnym rynku dystrybucji wideo, ogłosiły podjęcie nowej inicjatywy na skalę całej branży, mającej na celu rozwój i promocję technologii wideo oraz standardów i formatów przyszłej generacji. Pierwszy etap projektu to odbiór usług satelitarnych na dowolnym urządzeniu oraz na konwergentne technologie broadcast-broadband.

Nazwany inicjatywą wideo przyszłości (Future Video Initiative), projekt zgromadzi reprezentantów wiodących firm, tworząc konwergentny łańcuch wartości wideo po to, by niezależnie od lokalizacji, czasu i urządzenia, użytkownicy mogli czerpać korzyści ze spójnych, najnowocześniejszych treści wideo wysokiej jakości.

Inicjatywa została przedstawiona przy okazji targów IBC (Międzynarodowa Konwencja Nadawcza), jednej z największych konwencji o tematyce technologii nadawczych, która corocznie odbywa się w Amsterdamie.

Doświadczenie w świadczeniu obecnych usług, niezależnie od czasu, miejsca i urządzenia, pokazuje jak wielkim wyzwaniem jest równoległe zapewnianie wysokiej satysfakcji użytkownika wraz z największym zasięgiem technicznym. Użytkownicy oczekują odbioru mediów stałej, pewnej jakości na różnorodnych urządzeniach; dystrybutorzy treści muszą stawiać czoła coraz bardziej przepełnionym sieciom, stąd ich dążenie do optymalizacji inwestycji poprzez maksymalny zasięg przy konkurencyjnych kosztach dystrybucji.

Wśród założeń Inicjatywy leży wspieranie innych inicjatyw, sojuszów, zgromadzeń, harmonogramów, czy organów dbających o standardy techniczne. Początkowo, projekt skupi się na promowaniu zintegrowanych rozwiązań broadcast-broadband, które zwiększają zasięg HD i Ultra HD w największej jakości, optymalizując zarazem koszty sieciowe oraz spełniając oczekiwania w zakresie usług interaktywnych. Ułatwi to również odbiór usług satelitarnych niezależnie od odbiornika, zarówno w domach, jak i miejscach publicznych.

Poprzez tę inicjatywę, przemysł i odbiorcy otrzymają od nas jasny sygnał, iż konieczne jest przeprowadzenie ewolucji i cyfryzacji naszych ekosystemów broadcast-broadband," powiedzieli Michel de Rosen i Karim Michel Sabbagh, dyrektorzy generalni Eutelsat Communications i SES. "Otwarta dla wszystkich udziałowców Inicjatywa Wideo Przyszłości jest katalizatorem dla rozwoju cyfrowego. Podporą projektu jest zobowiązanie dwóch wiodących operatorów satelitarnych do wykorzystania swojej najlepszej infrastruktury, celem wsparcia innowacji, planów, standaryzacji i ram, niezbędnych do tego, by sprostać przyszłym oczekiwaniom konsumentów oraz by w porę zapewnić obiecane wrażenia najwyższej jakości, najszerszej rzeszy odbiorców."

Dodatkowe informacje na temat Inicjatywy Wideo Przyszłości (Future Video Initiative) oraz tego, jak do niej dołączyć, będą dostępne wkrótce.

Odwiedź Eutelsat na targach IBC:

Hala 1, D59

O SES

SES (NYSE Euronext Paris i Luxembourg Stock Exchange: SESG) to wiodący na świecie operator satelitarny z flotą ponad 50 satelitów geostacjonarnych. Firma świadczy usługi komunikacyjne nadawcom, dostawcom treści i usług internetowych, operatorom sieci mobilnych i stacjonarnych, a także organizacjom rządowym i biznesowym na całym świecie. SES to długoterminowe relacje biznesowe, usługi wysokiej jakości i doskonałość w przemyśle satelitarnym. Zróżnicowane pod względem kulturowym zespoły regionalne SES rozlokowane są na całym świecie, pracując w bliskich stosunkach z klientami, by spełniać ich konkretne oczekiwania w zakresie pasma satelitarnego i usług. SES jest członkiem O3b Networks, sieci satelitarnej przyszłej generacji, łączącej satelitarny zasięg z prędkością światłowodu. Więcej informacji na: www.ses.com.

Dalsze informacje:

Markus Payer

kontakt dla firm

Tel. +352 710 725 500

Markus.Payer@ses.com

Mark Roberts

Kontakt dla inwestorów

Tel. +352 710 725 490

Mark.Roberts@ses.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 37 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.