Obserwuj: Eutelsat Polska

Bluewave wybiera usługę Eutesat IP Easy dla nowoczesnych i przyszłościowych satelitarnych usług szerokopasmowych w Mjanmie

Komunikat prasowy   •   Lis 16, 2015 09:16 CET

Paryż, Rangun, 16 listopada 2015 - w oczekiwaniu na odbywające się w Mjanmie targi CommuniCast 2015, Bluewave, lokalny operator telekomunikacyjny, ogłasza, iż celem wprowadzenia nowej satelitarnej usługi szerokopasmowej w Mjanmie, wybrał rozwiązanie Eutelsat Communications (NYSE Euronext paris: ETL), IP Easy. Wykorzystując pojemność satelity EUTELSAT 70B, zapewniającego pokrycie dla całej Mjanmy, usługa dostępna będzie już w pierwszym kwartale 2016 roku, oferując swym odbiorcom prędkość sięgającą 12 Mb/s. Usługa IP Easy od Eutelsat przyspieszy dostęp do usług szerokopasmowych użytkownikom niepołączonym, społecznościom na terenach odległych oraz przedsiębiorstwom w czasach wyjątkowego rozwoju gospodarczego Mjanmy.

Nowa usługa wykorzystuje platformę szerokopasmową VSAT (Sat3Play®) i terminale (modemy satelitarne IP MDM2200, anteny i konwertery LNB) firmy Newtec. Dzięki systemowi „Point & Play” użytkownik jest w stanie samodzielnie przeprowadzić instalację zestawu startowego, który współpracuje z anteną podobnych rozmiarów do standardowych anten satelitarnych.

Bluewave oferuje wysoką prędkość oraz niezawodne i opłacalne rozwiązanie szerokopasmowe dla społeczności i przedsiębiorców w Mjanmie, niezależnie od dokładnej lokalizacji. Zwalczająca przepaść cyfrową, konkurencyjna oferta przeniesie rynek usług szerokopasmowych w tym niezwykle trudnym geograficznie terenie z ograniczoną infrastrukturą naziemną, na zupełnie inny poziom. Usługa IP Easy od Eutelsat jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników w lokalizacjach, gdzie satelita jest jedynym źródłem łączności, zapewniając zarazem tę samą jakość w każdym zakątku kraju. Szeroka oferta z prędkością pobierania od 512 Kb/s do 12 Mb/s skierowana jest do przedsiębiorstw, zarówno tych małych i średnich, jak ich większych korporacji.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy Eutelsat, powiedział: Jesteśmy dumni z pierwszego zastosowania rozwiązania IP Easy w Azji oraz z możliwości wsparcia Bluewave w dążeniu do cyfryzacji Mjanmy. Satelita EUTELSAT 70B oferuje Mjamnie ciągłe pokrycie, będąc zarazem główną pozycją satelitarną dla Azji Południowo-Wschodniej. Ten nowy krok odzwierciedla strategię Eutelsat w rozwoju satelitarnych usług szerokopasmowych w regionie Azji i Pacyfiku, na lądzie, na morzu i w przestrzeni powietrznej.

Clement Larroque, dyrektor zarządzający i operacyjny Bluewave, powiedział: Platforma Eutelsat IP Easy w połączeniu z pokryciem satelity EUTELSAT 70B to wsparcie dla naszych aspiracji w dostarczaniu opłacalnych i niezawodnych usług internetowych do wszystkich społeczności w Mjanmie, a zarazem idealny zestaw dla rozszerzenia naszego zasięgu w całym kraju. Rozwiązanie to umożliwia nam zapewnienie najlepszych w swojej klasie, usług łączności globalnej, w kluczowym momencie szybkiego rozwoju społecznego i gospodarczego Mjanmy. Wysokiej jakości usługi zostały specjalnie dostosowane, by umożliwić wszystkim społecznościom przyczynienie się do długoterminowego dobrobytu ich kraju.

Eutelsat weźmie udział w targach CommuniCast Myanmar 2015 (stoisko B11) w Ragun, w dniach 17-19 listopada. Ponadto, 18 listopada podczas forum Myanmar Satellite będzie uczestniczyć w dwóch panelach dyskusyjnych:

  • 9:30: Pozycja lidera wśród operatorów satelitarnych

Mjanma to wysoce obiecujący, niezagospodarowany rynek, którego rząd wystosował agresywny plan szybkiego rozwoju łączności bezprzewodowej i szerokopasmowej. Usługi satelitarne są kluczowym rozwiązaniem, a rola, jaką odgrywa przemysł w Mjanmie odzwierciedla możliwości, które mogą zostać skopiowane nie tylko z rynkowego punktu widzenia, ale także jako szablon rozwoju do wykorzystania przez inne kraje.

Reprezentant Eutelsat: Jean-François Fenech - dyrektor generalny Eutelsat Asia

  • 14:00: Dyskusja o rozwoju usług nadawczych i nowych platform mediowych

Reprezentant Eutelsat: Ken Loke - dyrektor Eutelsat Azja ds. zgodności z przepisami

O Bluewave

Bluewave Broadband Ltd (Bluewave) to jeden z najmłodszych dostawców usług internetowych w Mjanmie, którego celem jest dostarczanie jej mieszkańcom dostępnych i opłacalnych usług telekomunikacyjnych. Spółka jest firmą prywatną, skupiającą wyselekcjonowany zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pomyślnych inwestycji na rynku telekomunikacyjnym oraz zastosowań w wymagających lokalizacjach z ograniczoną infrastrukturą. Firma skupia się na dostarczaniu niezawodnych i opłacalnych szerokopasmowych usług naziemnych, usług Internetu satelitarnego oraz usług łączności w sektorze handlowym i korporacyjnym w Mjanmie. Z siedzibą w Ragun, a także z dostępem do wszystkich największych centrów łączności na świecie, Bluewave zamierza dostarczać w Mjanmie usługi internetowe oraz inne usługi związane z łącznością, utrzymane w najwyższych standardach. Celem firmy jest bycie pionierem pomyślnej cyfryzacji kraju, oraz otwarcie dostępu do informacji dla wszystkich mieszkańców.

Więcej informacji o Bluewave na: http://www.bluewavenetworks.net

Clement LarroqueDyrektor zarządzający i operacyjny

clement@bluewavenetworks.net

Tel: +959260446131

May ThatunDyrektor ds. sprzedaży i marketingu

may@bluewavenetworks.net

Tel: +959798236908

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.