Obserwuj: Eutelsat Polska

Beniński Golfe TV AFRICA wybiera satelitę EUTELSAT 16A celem wprowadzenia jakości HD

Komunikat prasowy   •   Lis 05, 2015 11:14 CET

Johannesburg, Paryż, 5 listopada 2015 - przy okazji targów Discop, jednego z najważniejszych wydarzeń w branży odbywającego się w Afryce, beniński nadawca prywatnego kanału informacyjnego, Golfe TV AFRICA, ogłosił, iż celem przejścia na nadawanie w jakości High Definition wybrał ofertę Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL). Golfe TV AFRICA wydzierżawił na okres 3 lat pojemność na satelicie EUTELSAT 16A, dzięki czemu od 1 października nadaje pierwszy kanał FTA w jakości HD na rynku Afryki Subsaharyjskiej.

Golfe TV AFRICA obsługiwany jest przez obecną na rynku od 30 lat, grupę Golfe Gazette Press Group. Kanał dostępny jest na terytorium Benin w jakości SD u operatorów sieci naziemnych oraz satelitarnych. W najbliższych planach Golfe Gazette Press Group leży jednak wystosowanie atrakcyjnej w zakresie doświadczeń wizualnych oferty, skierowanej zarówno do odbiorców na terytorium Benin, jak i poza nim, w 20 krajach anglo- i francuskojęzycznych, od Senegalu po Mozambik. Dzięki nowemu wyposażeniu i nowoczesnym studiom HD i 3D, Golfe TV AFRICA podnosi swą reputację jako lider kanałów informacyjnych, a także wzmacnia swoją pozycję wśród czołowych nadawców w Afryce. Pojemność dzierżawiona od Eutelsat pozwoli również na zaoferowanie usług transmisji na żywo innym nadawcom w regionie.

Ishmael Soumanou, założyciel i zarazem przewodniczący Golfe Gazette Press Group, powiedział: „Celem przyspieszenia procesu wdrażania jakości HD w Afryce, wybraliśmy satelitę EUTELSAT 16A, który zapewnia kluczowe pokrycie dla kontynentu. Wciąż rosnąca liczba odbiorców oraz oferta ponad 150 kanałów to argumenty, które wpłynęły na naszą decyzję.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, dodał: „Cieszymy się, że afrykańskie kanały TV korzystają z możliwości nadawania swoich programów w jakości HD. Cieszy nas również fakt, iż z naszą pomocą, widzowie z Afryki Subsaharyjskiej odbierają pierwszy kanał FTA w jakości HD. Wybór i jakość to cechy charakterystyczne dla satelity EUTELSAT 16A.”

Odwiedź nas na targach Discop (centrum targowe Sandton ConventionCentre, Johannesburg): stoisko Eutelsat A1-B1.

Więcej informacji o Golfe TV Africa na www.golfemediaonline.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.