Obserwuj: Eutelsat Polska

Axesat wybiera EUTELSAT 115 West B, satelitę nowej generacji, dla łączności w Ameryce Południowej

Komunikat prasowy   •   Wrz 03, 2015 14:52 CEST

Paryż, 3 września 2015 - Axesat, jeden z wiodących w Ameryce Południowej dostawców łączności dla przedsiębiorstw, zawarł wieloletni kontrakt z Eutelsat Americas, jednostką zależną Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), celem dostarczania usług korporacyjnych w kluczowych krajach Ameryki Południowej. By wesprzeć nowy etap swojej ekspansji, Axesat wybrał transpondery na EUTELSAT 115 West B, w pełni elektrycznym satelicie nowej generacji, który rozpocznie działalność komercyjną w przyszłym miesiącu.

Axesat pozyska zasięg nowego satelity, który sięga od Kolumbii do Chile, dzięki czemu klienci sektorów takich jak energetyka, rolnictwo, finanse, edukacja, czy sektor rządowy, zostaną objęci łącznością, nawet w najbardziej odległych lokalizacjach. Axesat wykorzysta również satelitę EUTELSAT 113 West A, celem dostarczenia rozwiązań dla łączności korporacyjnej w Meksyku, w sektorze bankowym i detalicznym.

Patricio Northland, dyrektor generalny Eurelsat Americas, powiedział: "Cieszę się, iż Axesat i Eutelsat wzmacniają swe relacje, a kluczowy dostawca łączności korporacyjnej powierza nam dodatkowe obowiązki na dwóch satelitach Eutelsat. Niniejszy kontrakt demonstruje siłę naszej floty na rynku Ameryki Łacińskiej, a także korzyści, jakie satelita EUTELSAT 115 West B przyniesie dla regionu, jako, że nie ustajemy w demonstrowaniu naszego zaangażowania w dostarczanie najbardziej wyszukanych, inteligentnych rozwiązań dla klientów z Ameryki Łacińskiej i spoza niej."

Mauricio Segovia, dyrektor generalny Axesat, dodał: "Cieszymy się z ciągłego utwierdzania naszych relacji z Eutelsat. Dzięki satelicie EUTELSAT 115 West B będziemy mogli zwiększyć pojemność wykorzystując mniej satelitów, a jednocześnie zwiększyć wydajność naszych działań. Czekamy na dalsze poszukiwania najbardziej wydajnych rozwiązań wspólnie z Eutelsat, po to by wznieść się na jeszcze wyższy poziom w kształtowaniu potrzeb rynku."

EUTELSAT 115 West B to pierwszy w pełni elektryczny satelita we flocie Eutelsat. Charakteryzuje się on 24 transponderami w paśmie C i 41,5 transponderami równoważnymi w paśmie Ku, połączonymi z konkretnymi obszarami usług, włączając Alaskę, Kanadę, Meksyk i Amerykę Południową, a także wyjątkowym kątem elewacji i poziomami mocy EIRP na terenie całego regionu. Satelita EUTELSAT 115 West B wprowadzi pokrycie Eutelsat dla Ameryki na zupełnie nowy poziom, oferując oszczędne rozwiązania klientom świadczącym usługi obejmujące transmisję wideo, dostęp szerokopasmowy, dosył komórkowy, rozwiązania VSAT oraz łączność społeczną.

Początek świadczenia usług wyniesionego w marcu 2015 satelity EUTELSAT 115 West B planowany jest na październik. W czwartym kwartale roku 2015 dołączy do niego na orbicie w pełni elektryczny satelita EUTELSAT 117 West B, który zostanie umieszczony na pozycji 117° West, celem zwiększenia pojemności dla rynków nadawczych Ameryki Łacińskiej. Wyniesienie EUTELSAT 65 West A, trzeciego satelity na mapie ekspansji Eutelsat Americas, planowane jest na drugą połowę roku 2016. Jego przeznaczeniem będzie wysokiej mocy pokrycie dla Brazylii i Ameryki Łacińskiej w pasmach C, Ku i Ka.

O Axesat

Axesat to istniejący na rynku od roku 2003 dostawca usług satelitarnych, z siedzibą w Bogocie (Kolumbia), cieszący się ponad 10 tysiącami odbiorców VSAT i SCPC. Firma świadczy usługi odbiorcom korporacyjnym w Kolumbii, Peru, Wenezueli, Chile, Ekwadorze, Meksyku oraz Ameryce Środkowej, zapewniając rozwiązania szerokopasmowe, wideo, VoIP oraz transmisji danych klientom m.in. z sektorów: rządowego, wydobywczego (kopalnie, ropa i gaz), detalicznego i finansowego. Więcej informacji na: www.axesat.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 37 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.