Obserwuj: Eutelsat Polska

Arqiva zwiększa pojemność satelitarną od Eutelsat dla usług nadawczych DTH w Wielkiej Brytanii

Komunikat prasowy   •   Wrz 12, 2015 09:17 CEST

Amsterdam, Londyn, Paryż, 12 września 2015 – Arqiva, wiodący dostawca usług mediowych i infrastruktury w zakresie łączności na rynku Wielkiej Brytanii, ogłosił zawarcie wieloletniej umowy z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), obejmującej 14 transponder na pozycji satelitarnej 28° East, celem świadczenia usług DTH na brytyjskim rynku nadawczym.

Bogate portfolio Arqiva w zakresie pojemności na najlepszej dla Wielkiej Brytanii pozycji orbitalnej, wraz z szyfrowaniem oraz usługami multipleksacji i uplinku, pozycjonują firmę jako kluczowego partnera dla stacji chcących wzbudzić zainteresowanie odbiorców platform Sky i Freesat. Dodatkowa pojemność rozszerzy ofertę multipleksu cyfrowego, a także zwiększy liczbę opcji dostępnych zarówno dla dotychczasowej, jak i przyszłej bazy klientów.

David Crawford, dyrektor zarządzający Arqiva do spraw satelitów i mediów, powiedział: „Wieloletni kontrakt Arqiva i Eutelsat nie tylko wspiera nasz ciągły rozwój na rynku satelitarnym, ale także potwierdza nasze oddanie w stosunku do odbiorców poprzez dostarczanie im usług w najlepszej jakości.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat do spraw rozwoju i reklamy, dodał: „Jesteśmy dumni, iż sprostaliśmy oczekiwaniom największego dostawcy usług satelitarnych i mediowych w Wielkiej Brytanii. Zespół Arqiva trzyma rękę na pulsie brytyjskiego rynku nadawczego, zatem cieszy nas fakt, iż nasza pojemność satelitarna to integralna część produktu, który trafia do ich klientów.”

Odwiedź nas na targach IBC:

Stoisko Arqiva: hala 1.B61

Stoisko Eutelsat: hala 1.D59

O Arqiva

Arqiva to dostawca innowacyjnych i bezpiecznych technologii w zakresie łączności i nadawania. Poszerzając zasięg łączności mobilnej, kształtujemy przyszłość branży nadawczej poprzez udostępnianie WiFi właścicielom marek oraz odblokowywanie potencjału koncepcji Internetu Rzeczy (Internet of Things). Wśród naszych klientów znajdują się najwięksi nadawcy rynku brytyjskiego i międzynarodowego, tacy jak BBC, ITV, Turner Broadcasting, Sky plc; niezależne grupy radiowe; najwięksi dostawcy usług telekomunikacyjnych, włączając 4 operatorów sieci mobilnych; a także przedsiębiorstwa z branży handlowej, turystycznej, energetycznej, wodnej.

Alexia Hanson

Szef działu Public Relations (Interim)

+44 330 303 6701 / +44 7966 991510

www.arqiva.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.