Obserwuj: Eutelsat Polska

Arqiva zabezpiecza pojemność na satelitach Eutelsat celem świadczenia usług w Irlandii i Wielkiej Brytanii

Komunikat prasowy   •   Lip 27, 2017 10:58 CEST

Londyn, Paryż, 27 lipca 2017 - Arqiva, wiodący dostawca infrastruktury w zakresie łączności oraz usług mediowych na rynku brytyjskim, oraz Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), ogłaszają zawarcie kontraktu zacieśniającego współpracę w ramach pozycji satelitarnej 28° East.

Długoterminowy terminowy kontrakt, obejmujący kilka transponderów wysokiej mocy na pozycji 28° East umacnia pozycję firmy Arqiva, jako wiodącego dostawcy usług DTH na rynku brytyjskim i irlandzkim. Dzięki licznym rozwiązaniom w zakresie teleportów, transponderów i łączności, Arqiva oferuje swym klientom pakiet bezpośrednich usług, dzięki którym ich kanały odbierane są przez ponad 10 milionów odbiorców Freesat i Sky.

David Crawford, dyrektor zarządzający Arqiva ds. satelitów i mediów, powiedział: „Nowa umowa z Eutelsat zapewnia nam i naszym klientom elastyczność rozwoju, włączając zwiększenie liczby kanałów HD. Forma partnerstwa strategicznego jest umocnieniem naszych starań o dostarczanie najlepszych usług i pojemności satelitarnej DTH na brytyjskim rynku.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Zawarta dziś umowa to kolejny kamień milowy w wieloletniej współpracy z firmą Arqiva. Gwarantuje jej ona długoterminowy dostęp do pojemności niezbędnej by sprostać zapotrzebowaniom dynamicznego rynku nadawczego Wielkiej Brytanii oraz przejścia na standard HD.”

O Arqiva

Arqiva to wiodący na rynku brytyjskim, dostawca infrastruktury w zakresie łączności i usług mediowych, przeznaczonych do łączenia odbiorców, niezależnie od ich lokalizacji, poprzez dostawę usług TV, radiowych, mobilnych, WiFi i IoT (Internet Rzeczy). Jesteśmy niezależnym dostawcą masztów telekomunikacyjnych (liczba naszych obiektów na terytorium Wielkiej Brytanii przekracza 8000), a także jedynym dostawcą publicznej telewizji naziemnej i usług radiowych w Wielkiej Brytanii. Nasza wysokorozwinięta sieć jest wsparciem dla gwałtownego rozwoju urządzeń połączonych oraz ogromnego zapotrzebowania na wymianę informacji między smartfonami, a tabletami, odbiornikami smart TV, inteligentnymi licznikami (smart metering), samochodami i urządzeniami medycznymi.

Więcej informacji na: www.arqiva.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.