Obserwuj: Eutelsat Polska

Arqiva zabezpiecza pojemność na dwóch satelitach Eutelsat celem dystrybucji treści w Europie

Komunikat prasowy   •   Lip 25, 2016 08:59 CEST

Londyn, Paryż, 25 lipca 2016 - Arqiva, wiodący dostawca infrastruktury w zakresie łączności oraz usług mediowych na rynku brytyjskim, przedłuża wieloletni kontrakt z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), obejmujący pojemność na dwóch satelitach.

Zasoby w paśmie Ku satelitów EUTELSAT 10A i EUTELSAT 7B to rdzeń europejskiego potencjału Arqiva, będącego jednocześnie częścią globalnej, satelitarnej sieci dystrybucji, łączącej nadawców z największymi centrami nadawczymi, w ramach bezpiecznej i niezawodnej sieci. Arqiva zapewnia dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, rozwiązania end-to-end. Dostarczając wydarzenia sportowe wysokiego szczebla posiadaczom większości praw do tych treści, bądź innym nadawcom, Arqiva wypuszcza ponad 4000 transmisji miesięcznie.

David Crawford, dyrektor zarządzający Arqiva ds. satelitów i mediów, powiedział: „Zadaniem Arqiva jest dostarczanie jej klientom najlepszych usług. Przedłużenie umowy z Eutelsat, w połączeniu z naszymi nagradzanymi teleportami, zapewni nam długoterminową pojemność, dedykowaną ofercie Occasional Use, umożliwiając zarazem doskonałość w zakresie usług i taryf.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Cenimy sobie wieloletnią współpracę z Arqiva, a jednocześnie jesteśmy dumni, iż nasze usługi wideo, działające w oparciu o europejskie pokrycie satelitów EUTELSAT 10A i EUTELSAT 7B, w dalszym ciągu spełniają oczekiwania tak wyrafinowanej firmy mediowej. Wspólnie pracujemy na sukces wiodących nadawców, agencji sportowych i informacyjnych, a także ich odbiorców na wielu kontynentach.”

O Arqiva

Arqiva to wiodący na rynku brytyjskim, dostawca infrastruktury w zakresie łączności i usług mediowych, przeznaczonych do łączenia odbiorców, niezależnie od ich lokalizacji, poprzez dostawę usług TV, radiowych, mobilnych, WiFi i IoT (Internet Rzeczy). Jesteśmy niezależnym dostawcą masztów telekomunikacyjnych (liczba naszych obiektów na terytorium Wielkiej Brytanii przekracza 8000), a także jedynym dostawcą publicznej telewizji naziemnej i usług radiowych w Wielkiej Brytanii. Nasza wysokorozwinięta sieć jest wsparciem dla gwałtownego rozwoju urządzeń połączonych oraz ogromnego zapotrzebowania na wymianę informacji między smartfonami, a tabletami, odbiornikami smart TV, inteligentnymi licznikami (smart metering), samochodami i urządzeniami medycznymi. Nasi klienci to m.in.: najwięksi brytyjscy i międzynarodowi nadawcy, tacy jak BBC, ITV, Turner Broadcasting i Sky Plc.; niezależne grupy radiowe; najwięksi dostawcy usług telekomunikacyjnych, włączając czterech brytyjskich operatorów sieci mobilnych; a także przedsiębiorcy z sektorów: detalicznego, turystycznego, energetycznego i wodnego.

Więcej informacji na: www.arqiva.com


Dział prasowy
Rebecca Lake

Tel: + 44 (0)20 7632 3856

rlake@we-worldwide.com


WE Communications for Arqiva

Tel: + 44 (0)20 7632 3800

WEArqiva@we-worldwide.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.