Obserwuj: Eutelsat Polska

Arqiva rezerwuje kolejne pokłady pojemności u Eutelsat celem rozszerzenia oferty HD dla odbiorców w Wielkiej Brytanii

Komunikat prasowy   •   Gru 08, 2015 10:15 CET

Londyn, Paryż, 8 grudnia 2015 - Arqiva, wiodący na rynku brytyjskim dostawca usług mediowych i infrastruktury w zakresie łączności, ogłosił zawarcie wieloletniej umowy z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), obejmującej 15 transponder na pozycji satelitarnej 28° East, celem świadczenia usług DTH na brytyjskim rynku nadawczym.

Dodatkowy transponder jest podtrzymaniem strategii Arqiva, mającej na celu wsparcie rozwoju kanałów HD, działających na brytyjskich platformach Sky i Freesat. Połączenie wielokrotnie nagradzanych teleportów Arqiva i niezastąpionej pojemności Eutelsat zaowocowało przyłączeniem się do nowej platformy HD trzech kanałów, w tym Record TV HD i Daystar Television, który Arqiva obsługuje za pomocą RUM’s Media Service.

David Crawford, dyrektor zarządzający Arqiva do spraw mediów i satelitów, powiedział: „Posłuchaliśmy naszych klientów, którzy szukali sposobu na transmisję w jakości HD, zarówno na platformie Sky, jak i Freesat, przy użyciu najnowszych technologii w połączeniu z najwyższym poziomem jakości i usług. Dzięki współpracy z Eutelsat, będziemy mogli wesprzeć ich w drodze do sukcesu.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, dodał: „Cieszymy się, iż możemy spełnić kryteria Arqiva w zakresie najwyższej jakości usług. Wielką przyjemnością jest dla nas również partycypacja w dostarczaniu odbiorcom standardu HD w swej najlepszej postaci. Jako że coraz większa ich liczba inwestuje w nowej generacji odbiorniki TV, łańcuch nadawczy zobligowany jest do dostarczania odbiorcom coraz lepszej jakości obrazu. Jesteśmy dumni, iż mamy swój wkład w dążenie firmy Arqiva do najwyższego w przemyśle nadawczym poziomu jakości i odporności.”

O Arqiva

Arqiva to dostawca innowacyjnych i bezpiecznych technologii w zakresie nadawania i łączności. Rozciągamy zasięg łączności mobilnej, kształtując przyszłość przemysłu nadawczego, udostępniając WiFi i odblokowując potencjał Internetu Rzeczy. Nasi klienci to m.in.: najwięksi brytyjscy i międzynarodowi nadawcy, tacy jak BBC, ITV, Turner Broadcasting i Sky plc; niezależne grupy radiowe; najwięksi dostawcy usług telekomunikacyjnych, włączając czterech brytyjskich operatorów sieci mobilnych; a także przedsiębiorcy z sektorów: detalicznego, turystycznego, energetycznego i wodnego.

Alexia Hanson

Szef działu PR (Interim)

+44 330 303 6701 / +44 7966 991510

www.arqiva.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.