Obserwuj: Eutelsat Polska

AREWA24 zaczyna pracę na satelicie EUTELSAT 16A celem zwiększenia zasięgu o Nigerię i inne kraje w regionie

Komunikat prasowy   •   Kwi 16, 2015 10:19 CEST

Paryż, 16 kwietnia 2015 – AREWA24, pierwszy w swoim rodzaju całodobowy kanał FTA, emitujący programy rozrywkowe i lifestylowe w języku hausa, ogłosił zawarcie wieloletniej umowy z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), obejmującej dzierżawę pojemności na satelicie EUTELSAT 16A. Pozyskując wysokiej mocy zasięg satelity w paśmie Ku nad Afryką Subsaharyjską, AREWA24 zmienia się w nową usługę nadawczą wyższej jakości, umacniając się tym samym na pozycji lidera kanałów w języku hausa w Nigerii Północnej. Pokrycie Eutelsat rozszerza zasięg AREWA24 o posługujące się językiem hausa społeczności w Nigerii, a także Nigrze, Czadzie, Burkinie Faso, Ghanie i Kamerunie.

Dostępny od czerwca 2014, kanał AREWA24 zdecydował się na zwiększenie wydajności przy użyciu satelity EUTELSAT 16A, kontynuując jednocześnie świadczenie usług i współpracę z dotychczasowym partnerem transmisyjnym, Jordan Media City - firmą zlokalizowaną w Ammanie (Jordania). Odbiorcy z regionu posługującego się językiem hausa mogą teraz cieszyć się lepszą jakością sygnału satelitarnego oraz dostępem do szerokiej oferty kanałów FTA, dostępnych dzięki korzystnej pozycji satelity EUTELSAT 16A.

Jacob Arback, prezes AREWA24, skomentował: „Jesteśmy dumni z wykorzystania najlepszych zasobów nadawczych w naszej stacji oraz promowania piękna i potencjału Nigerii Północnej przed posługującymi się językiem hausa, odbiorcami z Nigerii, a także Afryki Zachodniej i Środkowej. Wybór satelity EUTELSAT 16A demonstruje nasze nieustające zaangażowanie w podnoszenie jakości oferowanych usług. Co również ważne, jest to partnerstwo z dostawcą satelitarnym, od dawna demonstrującym zaangażowanie w rozwój Afryki.”

AREWA24 to także największy producent oryginalnej, wysokiej jakości oferty programowej w języku hausa – najczęściej używanego języka w Nigerii i Afryce Zachodniej. Kanał oferuje programy muzyczne, rozrywkowe, sportowe, biznesowe i lifestylowe, a także programy o sztuce, programy typu talk-show, programy dla dzieci oraz nigeryjskie filmy i oryginalne sztuki. Produkcje AREWA24 zamieszczane są co tydzień na www.youtube.com/AREWA24channel. Cenne opinie aktywnych widzów zbierane są natomiast na: www.AREWA24.com, www.facebook.com/AREWA24 i www.twitter.com/AREWA24channel.

Instalatorzy AREWA24 gotowi na skierowanie anteny klienta na satelitę EUTELSAT 16A.

Kliknij by obejrzeć wideo.

Parametry odbioru AREWA24: EUTELSAT 16A, polaryzacja horyzontalna, częstotliwość 10804, symbol rate 30000.

O AREWA24:

AREWA24 to pierwszy i jedyny w Nigerii Północnej całodobowy kanał FTA, nadający programy rozrywkowe i lifestylowe w języku hausa. To także lokalna sieć mediów cyfrowych, całkowicie oddana życiu Nigerii Północnej, kulturze, wartościom, młodości, biznesowi, sztuce i rozrywce rodzinnej. Działająca od 28 czerwca 2014, AREWA24 świadczy usługi posługującym się językiem hausa, odbiorcom zamieszkującym tereny Nigerii oraz otaczające ją kraje, począwszy od wysokiej jakości programu, po panel aktywnego odbiorcy poprzez platformy cyfrowe dostępne na AREWA24.com, Facebook, Twitter i YouTube.

www.arewa24.com

Kontakt dla mediów: info@arewa24

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.